Kilka słów o kondensacji

Przez Adam
W Instalatorzy
16 grudnia, 2014
1 komentarz
3465 Views

Ogromną popularnością w ostatnim czasie cieszą się kotły kondensacyjne. Zasada ich działania jest niezwykle prosta. Kondensacja polega na przejściu pary wodnej ze stanu gazowego w stan ciekły. Wówczas odzyskujemy tzw. ciepło utajone.

Produktami spalania w kotłach kondensacyjnych są, między innymi, dwutlenek węgla i para wodna. Temperatura przy powierzchni palnika dochodzi nawet do kilkuset stopni. I to ona przekazuje ciepło do ogrzania domu. W jaki sposób to się dzieje? Ciepło przekazywane jest do wody grzewczej, która przepływa przez wymiennik. Został on skonstruowany w taki sposób, aby sprowadzać temperaturę spalin poniżej punktu rosy. Dzięki temu para wodna skrapla się. W efekcie zostaje wytworzona energia.

Kotły kondensacyjne są niezwykle wydajne. Dobierając optymalną moc, zyskamy pewność, że nasz dom zostanie odpowiednio ogrzany. Nie będziemy musieli się również martwić o rachunki, ponieważ wysokosprawny kocioł, a takie ma swojej ofercie marka De Dietrich, jest rozwiązaniem doskonałym pod względem ekonomicznym.

Decydując się na takie ogrzewanie musimy mieć na uwadze fakt, że kotły kondensacyjne są sprawniejsze, jeśli są mniej obciążone. Wiąże się to z przede wszystkim z regularnymi przeglądami tych urządzeń.

Kotły kondensacyjne idealnie współpracują nie tylko z tradycyjnymi grzejnikami, lecz również z niskotemperaturowym ogrzewaniem podłogowym. Jest to rozwiązanie, które powoduje także oszczędności w zakresie wytwarzania ciepłej wody użytkowej.

1 komentarz do “Kilka słów o kondensacji”

  1. […] działania kotłów kondensacyjnych opisywałem już na tym blogu TUTAJ. Dzisiaj skupię się na tych gazowych. Do swojej prawidłowej pracy urządzenia te wykorzystują […]

komentarze z facebooka: