Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
11 czerwca, 2015
2 komentarze
2565 Views

Pełną sprawność i bezpieczeństwo urządzeń grzewczych zapewnimy tylko pod warunkiem regularnych przeglądów. Aby uniknąć pośpiechu i stresu związanego z koniecznością uruchomienia ogrzewania jesienią, warto przeprowadzić przegląd i konserwację kotła właśnie teraz, czyli po sezonie grzewczym.

Fot_aranzacyjne_DeDietrichOdkładanie przeglądu kotła na przełom jesieni i zimy sprawia, że przed sezonem grzewczym serwisanci mają bardzo dużo zleceń, a klienci muszą liczyć się z długim czasem oczekiwania na usługę. Nie jest to pożądane, gdy temperatura na zewnątrz sięga zaledwie kilku stopni powyżej zera. Zaplanowanie przeglądu i konserwacji po zimie sprawia, że mamy na to więcej czasu i usługa może być wykonana naprawdę rzetelnie i bez pośpiechu.

Co zyskamy, robiąc przegląd kotła? Niesprawna instalacja grzewcza w domu stanowi poważne zagrożenie. Wieloletnie zaniedbania związane z przeglądami urządzeń grzewczych mogą prowadzić do tragicznych zdarzeń. Przyczyną jest ulatniający się gaz, spaliny lub znajdujący się wewnątrz kotła osad. Usterki przyczyniają się też do zmniejszenia wydajności urządzenia, które spala więcej paliwa i naraża właściciela na dodatkowe koszty. Uszkodzony kocioł działa także w sposób mniej ekologiczny, emitując do atmosfery więcej szkodliwych substancji. Regularny przegląd i konserwacja kotła pozwolą wykryć usterki niedługo po tym, kiedy się pojawią, a wówczas naprawa będzie o wiele tańsza niż w momencie, kiedy wada stanie się poważna.

2 komentarze do “Jak zadbać o kocioł po sezonie grzewczym?”

  1. […] serię porad dotyczących przeglądu i konserwacji kotła po sezonie grzewczym. Pisałam już, dlaczego warto nie czekać z takim przeglądem do zimy, a Adam przekazał garść porad swoim kolegom po fachu. No właśnie… Wiele osób zastanawia […]

  2. […] dni temu Monika pisała o tym, dlaczego warto zlecić przegląd kotła po sezonie grzewczym, a nie czekać na pierwsze mrozy. Dziś kilka wartościowych porad dla specjalistów, którzy […]

komentarze z facebooka: