Cele i założenia programu “Zrównoważone Miasta”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
3 listopada, 2016
0 komentarzy
1479 Views

W zeszłym miesiącu na blogu pojawił się wpis na temat raportu inicjatywy ONZ Global Compact Poland “Zrównoważone Miasta. Życie w zdrowej atmosferze”. Czym jest ten program “Zrównoważone Miasta” i dlaczego powstał i jest tak istotny? Przyglądamy się bliżej temu, kto stoi za tą inicjatywą i czy dzięki niej Polska ma szansę na zdrowsze powietrze.

poland_logo-400x484Program “Zrównoważone Miasta. Życie w zdrowej atmosferze” to odpowiedź inicjatywy Global Compact Poland (GCP) na przyjęte w ubiegłym roku Cele Zrównoważonego Rozwoju ONZ. Misją programu jest przede wszystkim analiza stanu jakości powietrza w Polsce. Specjaliści z GCP stworzyli specjalny raport, z którego można dowiedzieć się, jakie są główne przyczyny zanieczyszczeń, jak wygląda stan powietrza w Polsce na tle innych krajów w Europie oraz jak zanieczyszczenia związane z niską emisją wpływają na zdrowie Polaków. Raport ukazuje również stanowiska samorządów w tej sprawie oraz możliwości działań i technologii, które mogłyby pomóc w zmianie na lepsze.

Twórcy programu mają nadzieję, że dzięki niemu możliwe stanie się podjęcie dialogu z rządem, samorządami, administracją publiczną oraz biznesmenami, by wspólnymi siłami stanąć w walce z niską emisją, która w Polsce od wielu lat przekracza normy WHO.

Global Compact to inicjatywa ONZ, która ma na celu zachęcenie przedstawicieli świata biznesu do przyjęcia polityki zrównoważonego rozwoju oraz społecznej odpowiedzialności. Członkowie Global Compact podejmują dyskusje między firmami i rządami w celu promowania zrównoważonego rozwoju na poziomie światowym. Firmy, które są zaangażowane w tę inicjatywę, mają obowiązek przestrzegania i promowania 10 podstawowych zasad dotyczących praw człowieka, standardów pracy, ochrony środowiska oraz przeciwdziałania korupcji. Global Compact jest największą na świecie dobrowolną inicjatywą obywatelstwa korporacyjnego, zrzeszającą ponad 3000 firm z ponad 100 krajów.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: