„Zrównoważone Miasta. Życie w zdrowej atmosferze” – raport ONZ nt. niskiej emisji w Polsce

Przez Monika
W Klienci indywidualni
20 października, 2016
0 komentarzy
1738 Views

Inicjatywa Sekretarza Generalnego ONZ Global Compact Network Poland opublikowała pierwszy raport dotyczący niskiej emisji w Polsce oraz wskazała możliwości rozwiązania tego problemu.

NA001572Eksperci, którzy przygotowywali raport, zauważają, że w Polsce brakuje porozumienia między poszczególnymi organami władzy publicznej, które wspólnymi siłami mogłyby działać na większą skalę. W sprawozdaniu przygotowano propozycje rozwiązań, które mogą pomóc w walce o czystsze powietrze, m.in.: rozwój rynku samochodów elektrycznych, rozwój budownictwa niskoenergetycznego oraz pasywnego, a także termomodernizacja budynków.

Ciężkie choroby układu oddechowego oraz inne groźne schorzenia to niestety niejedyne następstwo zanieczyszczeń, które znajdują się w powietrzu. Dowiedziono, że problem niskiej emisji skutkuje nie tylko zwiększonymi wydatkami na leczenie, ale uderza również w koszty poniesione przez pracodawców, które wynikają z nieobecności pracowników. 

Specjaliści słusznie wskazali, że aby walczyć z niską emisją, warto wykorzystywać przyjazne dla środowiska odnawialne źródła energii np. poprzez stosowanie pomp ciepła. Aby zmniejszyć ilość szkodliwych substancji w powietrzu, należałoby również pamiętać o wymianie starych kotłów grzewczych na te spełniające standardy unijne czy przyjęciu wartości norm węgla.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: