Virtuens Smart

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Standard

De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich zdjęcie

Virtuens Smart - wirtuoz ogrzewania

OSZCZĘDNY – Modulacja od 10 do 100%, gwarantuje zwiększoną wydajność i dłuższą żywotność kotła.

PREMIUM – Wysokiej jakości komponenty: wymiennik toroidalny ze stali nierdzewnej, mosiężny moduł hydrauliczny, rama montażowa z wodno-gazowym zespołem zaworowym z funkcją automatycznego napełniania.

UNIWERSALNY – Szeroki zakres mocy maks. na c.o.: od 15 do 32 kW (kotły 1-f) – zwiększona moc w trybie c.w.u. dla większego komfortu w całym typoszeregu w połączeniu z zewnętrznym podgrzewaczem.

SMART – intuicyjna konsola sterownicza Diematic Evolution kompatybilna z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°, który umożliwi połączenie z Wi-Fi i zdalną kontrolę pracy instalacji za pomocą smartfonu lub tabletu.

De Dietrich zdjęcie

Harmonia ciepła i innowacji

Gas Adaptive System – elektroniczny system kontroli spalania (GAS), optymalizuje czas pierwszego uruchomienia i czynności serwisowych, gwarantuje automatyczną kontrolę spalania i dostosowuje pracę kotła w zależności od kategorii gazu E, Lw, Ls* lub Butan/Propan.

Rama montażowa z wodno-gazowym zespołem zaworowym z funkcją automatycznego napełniania, znacznie ułatwia i skraca czas montażu kotła. Moduł automatycznego napełniania zapewni ciągłe monitorowanie ciśnienia w instalacji, co jest kluczowe dla jej prawidłowego funkcjonowania.

Diematic Evolution konsola sterownicza z wbudowaną automatyką pogodową z kolorowym wyświetlaczem tekstowym zapewnia intuicyjny dostęp do wszystkich ustawień za pomocą jednego pokrętła wyboru i potwierdzania.

Płytka rozszerzeń SCB-10 – fabrycznie zabudowana w kotle, umożliwia zarządzanie w standardzie dwoma strefami grzewczymi z mieszaczem (z opcjonalnym rozszerzeniem AD249 – dodatkowy trzeci obieg grzewczy z mieszaczem).

* W przypadku gazu Ls należy zastosować dodatkowy zestaw przezbrojeniowy

De Dietrich zdjęcie

HYDROGEN READY

Kocioł gazowy Virtuens Smart jest przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.

Razem zadbajmy o nasze środowisko!

Wydajność i oszczędność

System modulacji kotła serii Virtuens Smart jest w stanie dostosować wytwarzaną moc cieplną do zapotrzebowania cieplnego budynku, zapobiegając nadmiernemu przegrzaniu/wychłodzeniu pomieszczeń.
Szeroki zakres modulacji (aż do 1:10), pozwala na znaczną redukcję załączeń i wyłączeń, poprawiając tym samym sprawność kotła i gwarantując użytkownikowi końcowemu znaczne oszczędności.

 

De Dietrich zdjęcie

Mistrzowska jakość

Wymiennik główny ze stali nierdzewnej o wysokiej sprawności posiada łatwy dostęp do komory spalania oraz zapewnia wytrzymałość i długą żywotność.

Wysokojakościowa pompa obiegowa z magistralą komunikacyjną LIN-BUS, umożliwia elastyczną transmisję danych oraz usprawnia diagnostykę i wykrywanie awarii.

Moduł hydrauliczny wykonany z mosiądzu, gwarantuje dłuższą wytrzymałość i minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas czynności serwisowych.

2-częściowy syfon kondensatu z łatwo demontowalną częścią roboczą ułatwia czyszczenie, a taca ociekowa połączona z syfonem kondensatu jest istotnym elementem chroniącym wnętrze kotła przed ewentualnym zalaniem elektroniki kotła.

Zespół powietrzno-gazowy wyposażony w zawór zwrotny spalin, który umożliwia prace z systemami zbiorczego odprowadzenia spalin pod ciśnieniem .

 

De Dietrich zdjęcie

Konsola sterownicza Diematic Evolution - prosta i intuicyjna

  • Łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych kotła
  • Kolorowy wyświetlacz tekstowy
  • Informacje o strefach i błędach są dostępne z poziomu ekranu głównego
  • Wielostrefowe zarządzanie ogrzewaniem w standardzie dla większego komfortu
  • Możliwość regulacji pogodowej za pomocą opcjonalnego czujnika temperatury zewnętrznej (FM46)
  • Kompatybilna z naszymi aplikacjami De Dietrich Start i De Dietrich Service Tool z opcjonalną bramką Bluetooth GTW35
  • Umożliwia połączenie i komunikację kotłów w systemie kaskadowym (płytka SCB-10) – możliwa kaskada od 2 do 8 kotłów
De Dietrich zdjęcie

Kompatybilny z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°

Zdalne sterowanie ogrzewaniem dla większego komfortu i oszczędności

Dzięki naszemu termostatowi SMART TC° oraz jego bezpłatnej aplikacji DE DIETRICH SMART, możliwe jest:

  • zarządzanie wieloma strefami grzewczymi
  • przygotowanie indywidualnych harmonogramów pracy systemu grzewczego
  • ustawianie temperatury oraz programu ciepłej wody użytkowej
  • monitorowanie zużycia energii
  • ostrzeżenie o nieprawidłowym działaniu wysyłane bezpośrednio na smartfon
  • integracja z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Home za pomocą aplikacji De Dietrich Smart.

Wyposażenie instalacji w inteligentny termostat SMART TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej zwiększa klasę energetyczną układu do A+, zgodnie z rozporządzeniem ERP.

De Dietrich zdjęcie

ROZSZERZONA GWARANCJA

Standardowo gazowe kotły kondensacyjne w naszej ofercie objęte są 2-letnią gwarancją. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort użytkownika wprowadzamy rozszerzoną gwarancję na kotły Virtuens Smart. Rozszerzona gwarancja obejmuje 5 lat na kocioł oraz 8 lat na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety z filtrem magnetycznym, które upoważniają użytkowników do rozszerzonej gwarancji.

Po więcej informacji na temat rozszerzonej gwarancji dla kotłów Virtuens Smart zapraszamy na naszą stronę internetową
https://dedietrich.pl/serwis/warunki-gwarancji/

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
  • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalach Facebook, YouTube i Instagram. Znajdziesz tam masę informacji na temat naszych urządzeń, aktualności oraz najświeższych promocji.


Lista produktów

Virtuens Smart 15, 24, 32
Virtuens Smart  15, 24, 32 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Virtuens Smart 15, 24, 32/AQUAvie
Virtuens Smart  15, 24, 32/AQUAvie Dowiedz się więcej Dane techniczne