Virtuens Smart

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny
Standard







Virtuens Smart - wirtuoz ogrzewania
OSZCZĘDNY – Modulacja od 10 do 100%, gwarantuje zwiększoną wydajność i dłuższą żywotność kotła.
PREMIUM – Wysokiej jakości komponenty: wymiennik toroidalny ze stali nierdzewnej, mosiężny moduł hydrauliczny, rama montażowa z wodno-gazowym zespołem zaworowym z funkcją automatycznego napełniania.
UNIWERSALNY – Szeroki zakres mocy maks. na c.o.: od 15 do 32 kW (kotły 1-f) – zwiększona moc w trybie c.w.u. dla większego komfortu w całym typoszeregu w połączeniu z zewnętrznym podgrzewaczem.
SMART – intuicyjna konsola sterownicza Diematic Evolution kompatybilna z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°, który umożliwi połączenie z Wi-Fi i zdalną kontrolę pracy instalacji za pomocą smartfonu lub tabletu.

Harmonia ciepła i innowacji
Gas Adaptive System – elektroniczny system kontroli spalania (GAS), optymalizuje czas pierwszego uruchomienia i czynności serwisowych, gwarantuje automatyczną kontrolę spalania i dostosowuje pracę kotła w zależności od kategorii gazu E, Lw, Ls* lub Butan/Propan.
Rama montażowa z wodno-gazowym zespołem zaworowym z funkcją automatycznego napełniania, znacznie ułatwia i skraca czas montażu kotła. Moduł automatycznego napełniania zapewni ciągłe monitorowanie ciśnienia w instalacji, co jest kluczowe dla jej prawidłowego funkcjonowania.
Diematic Evolution konsola sterownicza z wbudowaną automatyką pogodową z kolorowym wyświetlaczem tekstowym zapewnia intuicyjny dostęp do wszystkich ustawień za pomocą jednego pokrętła wyboru i potwierdzania.
Płytka rozszerzeń SCB-10 – fabrycznie zabudowana w kotle, umożliwia zarządzanie w standardzie dwoma strefami grzewczymi z mieszaczem (z opcjonalnym rozszerzeniem AD249 – dodatkowy trzeci obieg grzewczy z mieszaczem).
* W przypadku gazu Ls należy zastosować dodatkowy zestaw przezbrojeniowy

HYDROGEN READY
Kocioł gazowy Virtuens Smart jest przystosowany do spalania gazu z 20% udziałem wodoru. Wykorzystanie paliwa wodorowego to priorytet zapisany w polityce klimatycznej Unii Europejskiej, mający na celu zredukowanie ilości wydzielanego do atmosfery dwutlenku węgla. Spalanie paliwa gazowego z 20% udziałem wodoru wpływa na redukcję emitowanego CO2 o 8% w porównaniu do rozwiązań konwencjonalnych.
Razem zadbajmy o nasze środowisko!
Wydajność i oszczędność
System modulacji kotła serii Virtuens Smart jest w stanie dostosować wytwarzaną moc cieplną do zapotrzebowania cieplnego budynku, zapobiegając nadmiernemu przegrzaniu/wychłodzeniu pomieszczeń.
Szeroki zakres modulacji (aż do 1:10), pozwala na znaczną redukcję załączeń i wyłączeń, poprawiając tym samym sprawność kotła i gwarantując użytkownikowi końcowemu znaczne oszczędności.

Mistrzowska jakość
Wymiennik główny ze stali nierdzewnej o wysokiej sprawności posiada łatwy dostęp do komory spalania oraz zapewnia wytrzymałość i długą żywotność.
Wysokojakościowa pompa obiegowa z magistralą komunikacyjną LIN-BUS, umożliwia elastyczną transmisję danych oraz usprawnia diagnostykę i wykrywanie awarii.
Moduł hydrauliczny wykonany z mosiądzu, gwarantuje dłuższą wytrzymałość i minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas czynności serwisowych.
2-częściowy syfon kondensatu z łatwo demontowalną częścią roboczą ułatwia czyszczenie, a taca ociekowa połączona z syfonem kondensatu jest istotnym elementem chroniącym wnętrze kotła przed ewentualnym zalaniem elektroniki kotła.
Zespół powietrzno-gazowy wyposażony w zawór zwrotny spalin, który umożliwia prace z systemami zbiorczego odprowadzenia spalin pod ciśnieniem .

Konsola sterownicza Diematic Evolution - prosta i intuicyjna
- Łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych kotła
- Kolorowy wyświetlacz tekstowy
- Informacje o strefach i błędach są dostępne z poziomu ekranu głównego
- Wielostrefowe zarządzanie ogrzewaniem w standardzie dla większego komfortu
- Możliwość regulacji pogodowej za pomocą opcjonalnego czujnika temperatury zewnętrznej (FM46)
- Kompatybilna z naszymi aplikacjami De Dietrich Start i De Dietrich Service Tool z opcjonalną bramką Bluetooth GTW35
- Umożliwia połączenie i komunikację kotłów w systemie kaskadowym (płytka SCB-10) – możliwa kaskada od 2 do 8 kotłów

Kompatybilny z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°
Zdalne sterowanie ogrzewaniem dla większego komfortu i oszczędności
Dzięki naszemu termostatowi SMART TC° oraz jego bezpłatnej aplikacji DE DIETRICH SMART, możliwe jest:
- zarządzanie wieloma strefami grzewczymi
- przygotowanie indywidualnych harmonogramów pracy systemu grzewczego
- ustawianie temperatury oraz programu ciepłej wody użytkowej
- monitorowanie zużycia energii
- ostrzeżenie o nieprawidłowym działaniu wysyłane bezpośrednio na smartfon
- integracja z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Home za pomocą aplikacji De Dietrich Smart.
Wyposażenie instalacji w inteligentny termostat SMART TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej zwiększa klasę energetyczną układu do A+, zgodnie z rozporządzeniem ERP.

ROZSZERZONA GWARANCJA
Standardowo gazowe kotły kondensacyjne w naszej ofercie objęte są 2-letnią gwarancją. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort użytkownika wprowadzamy rozszerzoną gwarancję na kotły Virtuens Smart. Rozszerzona gwarancja obejmuje 5 lat na kocioł oraz 8 lat na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety z filtrem magnetycznym, które upoważniają użytkowników do rozszerzonej gwarancji.
Po więcej informacji na temat rozszerzonej gwarancji dla kotłów Virtuens Smart zapraszamy na naszą stronę internetową
https://dedietrich.pl/serwis/warunki-gwarancji/

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ
Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.
Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?
- ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
- ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
- wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
- całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.
Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?
Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.
Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?
Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.
Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?
Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.
Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.
Więcej informacji znajdziesz w:
Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

BĄDŹ NA BIEŻĄCO
Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalach Facebook, YouTube i Instagram. Znajdziesz tam masę informacji na temat naszych urządzeń, aktualności oraz najświeższych promocji.