Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży
Pompy ciepła Wrocław – rozwiązanie dostępne dla wszystkich
Nowoczesne pompy ciepła to w ostatnich latach najbardziej ekologiczne rozwiązanie, jeśli chodzi o ogrzewanie domów oraz wody użytkowej. Kiedy dodatkowo korzystamy z prądu pochodzącego ze źródeł odnawialnych, jak fotowoltaika, to korzyść dla portfela i środowiska jest podwójna. Pompy jako źródło ciepła wykorzystują powietrze, grunt lub wodę. Wrocław to idealne miejsce na inwestycję w pompy ciepła, m.in. ze względu na środowiskowe korzyści dla miasta i jego mieszkańców.
Pompa ciepła jest urządzeniem, którego działanie można porównać do lodówki. Różnica jest taka, że pompa ciepła w momencie usuwania ciepła z przestrzeni zewnętrznej, przekazuje je do domowych pomieszczeń, lodówka zaś wyprowadza je na zewnątrz. Pompy ciepła potrzebują do działania niewielkiej ilości prądu elektrycznego, dzięki któremu napędzają procesy i wprawiają w ruch pompę obiegową.
Pompa ciepła – koszty we Wrocławiu
Pompa ciepła – cena będzie zależeć od kilku czynników, z których najważniejszym jest wybór odpowiedniego rodzaju samej pompy. Inna będzie cena pompy powietrznej, a inna gruntowej. Na koszt pompy ciepła wpływa także sposób, w jakim ogrzewany jest budynek, czy rodzaj posiadanej instalacji. Przykładowo ogrzewanie podłogowe będzie potrzebowało niższej temperatury zasilania niż grzejniki. Koszt pompy ciepła będzie też inny w zależności od stopnia ocieplenia budynku i rodzaju stolarki okiennej. Wszystkie te elementy wpływają bezpośrednio na moc wybieranych urządzeń, dlatego warto skorzystać ze wsparcia profesjonalnego doradcy.
Montaż pompy ciepła Wrocław
Kompletna instalacja pomp ciepła składa się z trzech części. Pierwsza to sama pompa ciepła, następnie układ hydrauliczny pomiędzy pompą a rozdzielaczem oraz system centralnego ogrzewania. Prawidłowy montaż pompy ciepła daje gwarancję skutecznej i efektywnej pracy, a tym samym radość z osiągniętych rezultatów.
Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem będzie niższa niż w przypadku pompy gruntowej. Dlatego pompa ciepła powietrzna jest popularniejsza wśród użytkowników. Jednak, dzięki możliwości uzyskania dofinansowania w formie dotacji oraz ulgi termomodernizacyjnej, inwestycja ta może szybciej się zwrócić.
Rekuperacja czy klimatyzacja?
Rozwiązania te często są ze sobą mylone, a tak naprawdę są zupełnie czymś innym. Rekuperacja to inaczej wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła. Jej działanie polega na wymianie „zużytego” powietrza na świeże. Rekuperacja idealnie sprawdza się dla alergików oraz osób z chorobami płuc, gdyż pozwala oddychać czystym, wolnym od alergenów powietrzem. Klimatyzacja z kolei nie wymienia powietrza, a jedynie je chłodzi. Chcąc cieszyć się najwyższym komfortem w swoim domu, trzeba bezwzględnie zadbać o wszystkie trzy filary, czyli ogrzewanie, klimatyzację i rekuperację.
Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena tego rozwiązania zależna jest od kliku aspektów, z których najistotniejsze to rodzaj wymiennika, wentylatorów oraz wydajność całej centrali. Istotna jest też rozpiętość całej rekuperacji, czyli metraż. W przypadku tego rozwiązania zdarza się, że droższa jednostka przekłada się w przyszłości na mniejsze koszty eksploatacji. Warto zawsze skorzystać z rady fachowca, który podpowie najlepszą opcję i przygotuje kompletny projekt.
Klimatyzacja do domu
Montaż klimatyzacji przestał być postrzegany jako coś luksusowego. Obecnie klimatyzator domowy – nie tylko w mieście Wrocław – jest powszechnym i standardowym wyposażeniem wielu domów i mieszkań. A to z powodu zmian klimatycznych, które powodują coraz częściej występujące upały i podnoszą zapotrzebowanie na tego typu urządzenia. Montaż klimatyzacji pozwala skutecznie zapewnić we wnętrzach komfortową atmosferę.
Klimatyzator jest najprostszym sposobem na zapewnienie sobie i swoim domownikom optymalnych warunków temperaturowych. Dodatkowo klimatyzator jest w stanie regulować poziom wilgotności we wnętrzach. Wzrost popularności i dostępności cenowej tego rozwiązania sprawił, że montaż klimatyzacji jest osiągalny dla większości mieszkańców Wrocławia.
Prawidłowy montaż klimatyzacji ma wpływ na nasze zdrowie i samopoczucie, dlatego to zadanie również warto polecić fachowcom.
Jaka jest zalecana temperatura zadana klimatyzacji?
Większość oferowanych przez producentów klimatyzatorów działa w przedziale od 16 do 30 stopni. Specjaliści zalecają, aby w trosce o własne zdrowie, różnica temperatur między klimatyzowanymi pomieszczeniami a otoczeniem, nie była wyższa niż 6 stopni. Termoregulacja ludzkiego organizmu jest w stanie dostatecznie poradzić sobie z taką różnicą. W innym przypadku może skutkować np. przeziębieniem.
Czy pompy ciepła poradzą sobie przy bardzo niskich temperaturach?
Nowoczesne pompy ciepła są tak zbudowane, by skutecznie pracować nawet przy minusowych temperaturach, dochodzących nawet do dwudziestu stopni poniżej zera. Dodatkowo posiadają grzałki elektryczne służące do uruchomienia awaryjnego grzania, w przypadku, jeśli pompa nie będzie w stanie osiągnąć zadanej temperatury.