Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży
Pompy ciepła – nowoczesna technika grzewcza Warszawa
Popularność, jaką zyskały pompy ciepła, stale rośnie. Głównie dlatego, że jest to ekologiczne źródło zielonej energii. Technologia grzewcza oparta na pompach ciepła to rozwiązanie uniwersalne, przeznaczone do wszelkiego rodzaju budynków, od najmniejszych po największe, oferowane dla mieszkańców Warszawy i nie tylko. Nowoczesna pompa ciepła to przede wszystkim wydajność i wygoda. W obliczu podwyżek cen energii pompy ciepła należą do najtańszych sposobów ogrzewania domu i wody użytkowej, gdyż pobierają energię, potrzebną do działania, z odnawialnych źródeł.
Pompa ciepła – koszty i zalety
Pompy ciepła nie produkują żadnych spalin ani odpadów. Przez to, że nie potrzebują zasilania w postaci węgla, drewna czy innego opału, wystarczy im minimalna ilość przestrzeni. Źródłami ciepła dla pomp są powietrze, woda i wody gruntowe. W zależności od sposobu pozyskiwania energii różnią się pod względem technicznym. Rodzaj urządzenia determinuje także koszt pompy ciepła. Montaż pompy ciepła w mieście Warszawa to też ogromna korzyść dla środowiska naturalnego i ograniczenie emisji dwutlenku węgla.
Pompy ciepła to inteligentne urządzenia, które z powodzeniem ogrzeją powierzchnię naszego domu, jak i zadbają o ciepłą wodę użytkową. Najpopularniejsze rodzaje to: gruntowa pompa ciepła, wodna pompa ciepła oraz pompa ciepła powietrzna. W celu zainstalowania pompy gruntowej należy wykonać odwiert służący do pobierania ciepła z ziemi. Do zasilenia pompy wodnej potrzebny będzie zbiornik wodny lub wykopanie tzw. studni głębinowej. Zasadniczo powinny to być nawet dwie studnie – jedna służąca do pobierania wody, z której będzie pozyskiwane ciepło, a druga do odbierania wody schłodzonej. Najpopularniejszym wariantem jest pompa ciepła powietrzna, która jest łatwa w montażu, koszty jej użytkowania są najniższe i jak sama nazwa wskazuje, ciepło pobiera z powietrza. Najbardziej efektywna jest w czasie, gdy na zewnątrz utrzymują się umiarkowane temperatury.
Pompa ciepła powietrzna
Pompa ciepła – cena jest uzależniona od kilku czynników, ale przede wszystkim od rodzaju i mocy urządzenia. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem w Warszawie zależy również od parametrów i klasy energetycznej samego budynku, jak i indywidualnych preferencji i potrzeb mieszkańców. Cena zależy także od modelu pompy. Inna będzie dla wariantu Split, który posiada dwie jednostki, a inna dla wariantu o jednolitej budowie – Monoblok.
Czy warto wzbogacić pompę ciepła o rekuperację?
Najbardziej zaawansowany obecnie sposób służący do ciągłej wymiany powietrza to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja. To rozwiązanie zwłaszcza w nowym budownictwie jest już standardem, gdyż połączenie tych dwóch niesamowitych technologii przynosi ogromne korzyści. Przede wszystkim gwarantuje komfort cieplny i zapewnia odpowiednią wilgotnoś
wewnątrz budynku. Połączenie pompy ciepła i rekuperacji zwiększa energooszczędność budynku. Pompa ciepła + wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena całego przedsięwzięcia nieco wzrośnie, lecz w końcowym rozrachunku odczujemy pozytywny wpływ tego rozwiązania w postaci ograniczenia kosztów ogrzewania.
Klimatyzacja do domu
Rekuperacja sama w sobie nie chłodzi, w upalne dni nie jest więc w stanie dostatecznie obniżyć temperatury pomieszczenia. Do tego potrzebny będzie montaż klimatyzacji, która zapewni powiew rześkiego powietrza w wyjątkowo gorące dni, które w dużym mieście, takim jak Warszawa, potrafią dać się we znaki. Klimatyzator domowy czy nowoczesna klimatyzacja w firmie, to coraz częściej stosowane rozwiązania. Zdecydowanie poprawiają komfort przebywania w pomieszczeniach i gwarantują lepszą produktywność. Wybierając klimatyzator, można zdecydować się na model przenośny lub stacjonarny. Chcąc utrzymać zadaną temperaturę we wszystkich pomieszczeniach, warto przemyśleć opcję multisolit. Jeżeli nie mamy takich możliwości, należy sprecyzować miejsce, w którym znajdzie się klimatyzator. W przypadku mieszkań czy domów prywatnych najczęściej jest to salon lub sypialnia. istotne jest też, aby samo urządzenie zostało zawieszone pod samym sufitem. Umożliwi to mieszanie się ciepłego i chłodnego powietrza.
W celu zapewnienia całorocznego komfortu klimatycznego w swoim domu warto połączyć ze sobą wszystkie wspomniane systemy – zarówno klimatyzację, rekuperację, jak i ogrzewanie za pomocą pompy ciepła.
Z czego składa się pompa ciepła?
Każda pompa ciepła składa się z 4 podstawowych elementów. Są nimi: wymiennik (parownik) do pozyskiwania ciepła z gruntu, wody bądź powietrza, wymiennik do oddawania ciepła do instalacji, sprężarka oraz zawór rozprężony. Wspólnie części te tworzą układ zamknięty.
Jak długo zwraca się inwestycja w pompę ciepła?
Czas zwrotu nakładów poniesionych na pompę ciepła będzie zależny od wielu czynników, takich jak zapotrzebowanie budynku na ciepło, rodzaj systemu grzewczego czy nawet wydajność samej pompy i temperatury panujące na zewnątrz. Średni czas zwrotu z inwestycji waha się w przedziale od 3 do 10 lat.