Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Wałbrzych – czyli jak klimatyzacja do domu poprawia jakość życia?

Montaż klimatyzacji w domu i mieszkaniu prywatnym nie jest obecnie niczym zaskakującym. Można wręcz powiedzieć, że klimatyzacja stała się standardowym elementem wyposażania. Skąd wynika jej fenomen? Jest to najbardziej efektywny sposób na zapewnienie komfortu termicznego we własny domu czy mieszkaniu.

Trzeba sobie zdawać sprawę, że klimatyzacja to nie tylko komfort termiczny, ale wiele innych zalet. Po pierwsze należy wspomnieć o możliwości oczyszczania powietrza przez klimatyzator. Jest to niezwykle ważne dla mieszkańców miast, m. in. takich jak Wałbrzych, gdyż mogą oddychać świeżym i czystym powietrzem we własnym domu. Powietrze to może być również jonizowane, a tym samym mieć o wiele lepsze właściwości zdrowotne niż to na zewnątrz.

Dzięki klimatyzacji nie trzeba otwierać okien, żeby poczuć powiew świeżego powietrza. To bezcenna możliwość, szczególnie w dużych miastach, pełnych smogu i zanieczyszczeń. Dobroczynne właściwości z posiadania klimatyzacji odczują przede wszystkim osoby źle znoszące wysokie temperatury, a także zmagające się z alergiami i chorobami układu oddechowego. Niektóre modele klimatyzatorów pozwalają także na dogrzewanie pomieszczeń w chłodniejsze dni.

Klimatyzator domowy sprawdzi się w każdym wnętrzu. Jest to urządzenie o nowoczesnym i estetycznym wyglądzie, które z powodzeniem wkomponuje się w każdy wystrój. Klimatyzator umieszcza się najczęściej w pomieszczeniu, które jest najbardziej uczęszczane przez domowników, chyba że mamy do czynienia z klimatyzatorem przenośnym. Ponadto jego działanie jest ciche, więc nie zaburzy spokoju domowników, a sama obsługa urządzenia jest niezwykle prosta. Klimatyzator może być także obsługiwany zdalnie przy pomocy specjalnej aplikacji. Tym sposobem możemy regulować jego pracę, nawet gdy jesteśmy poza domem.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – Wałbrzych stawia na komfort

Nowoczesny system wentylacji pomieszczeń, który działa efektywnie przez cały rok, o każdej porze dnia i nocy, a dodatkowo pozwala na odzyskiwanie ciepła. Taka jest właśnie wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja.

Rekuperacja ma wiele zalet. Jedną z nich są oszczędności. Rachunki za ogrzewanie mogą być niższe, bo zdecydowanie zmniejsza straty ciepła. Nie do przecenienia jest także zdrowie i lepsze samopoczucie mieszkańców, którzy dzięki rekuperacji oddychają świeżym i czystym powietrzem. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to także korzyść dla samego budynku, gdyż mając rekuperację, nie musimy martwic się o wilgoć czy pleśń.

Wiele osób z pewnością zastanawia się, ile kosztuje rekuperacja. Otóż wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena nie jest taka sama dla wszystkich, gdyż zależy od wielu czynników. W celu dokładnego wyliczenia kosztów, należy przeanalizować zarówno potrzeby mieszkańców, jak i parametry domu, czyli: metraż, rodzaj stolarki okiennej, izolację, liczbę okien i drzwi, a także rodzaj instalowanych urządzeń, w tym oczywiście rekuperatora. Dalsze koszty rekuperacji, związane z jej użytkowaniem, to jedynie cena filtrów, które należy wymieniać na bieżąco oraz koszt corocznego przeglądu instalacji.

Wałbrzych stawia na pompy ciepła

Pompa ciepła jest najczęściej wybieraną metodą ogrzewania budynków, zarówno jeśli chodzi o domy prywatne, budynki użyteczności publicznej, jak i lokale użytkowe. Pompy czerpią ciepło z nieskończonych źródeł pochodzenia naturalnego i to właśnie od typu źródła zależy rodzaj konkretnej pompy ciepła. Pompa ciepła powietrzna korzysta z powietrza atmosferycznego znajdującego się wokół. Wśród tego rodzaju pomp ciepła wyróżnia się dwa modele: powietrze-woda i powietrze-powietrze.

Montaż pompy ciepła to bardzo dobra decyzja. Urządzenia te są niezwykle bezpieczne, ponadto nie wymagają ze strony właścicieli żadnej obsługi. Każda nowa pompa ciepła przyczynia się także do zmniejszenia ilości spalanych paliw kopalnych, które są ogromnym zagrożeniem dla środowiska naturalnego i na arenie europejskiej czyni się wszelkie starania, by od nich odchodzić.

Wałbrzych – koszt pompy ciepła, czyli ile to kosztuje?

Obecnie pompy ciepła zastały uznane za najbardziej ekonomiczną formę ogrzewania budynków i wody użytkowej. Pomimo tego, wiele osób rezygnuje z ich montażu, bojąc się, że pompa ciepła cena będzie dla nich za wysoka. W tym miejscu należy wziąć pod uwagę, że jest ona faktycznie wyższa niż w przypadku innych urządzeń grzewczych, jednak koszt ten ponoszony jest tylko jeden raz. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem cieszy się największą popularnością wśród tych którzy zdecydowali się na montaż pompy ciepła w swoim domu w mieście Wałbrzych i nie tylko.

Dodatkowo pompa ciepła koszty można jeszcze obniżyć. Wystarczy skorzystać z dostępnych form dofinansowania. Do dyspozycji mamy środki w formie dotacji, jak i niskooprocentowane kredyty. Beneficjenci korzystają z programów takich jak Mój Prąd i Czyste Powietrze. Dodatkowo można skorzystać z odliczenia od podatku w formie ulgi termomodernizacyjne.

FAQ

Czy klimatyzator oczyszcza powietrze?

Dzięki zastosowaniu nowoczesnych rozwiązań technologicznych, współczesne klimatyzatory mogą skutecznie oczyszczać powietrze. Dzieje się to za sprawą odpowiedniego filtra lub funkcji jonizacji powietrza. Dzięki temu pozbędziemy się z wnętrza naszego domu kurzu, wirusów, bakterii, alergenów, dymu, smogu i innych niechcianych zanieczyszczeń.

Jak odpowiednio dbać o rekuperację?

W tego typu urządzeniach najważniejszą czynnością jest wymiana filtrów. Należy to robić zgodnie z zaleceniami producenta lub np. w okresach intensywnego pylenia, gdy tylko się zabrudzą. Ważne są także regularne kontrole stanu całego urządzenia, które przeprowadza uprawniony serwis.