Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Rekuperacja Tarnobrzeg – nowoczesna wentylacja w każdym domu

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to system służący do wentylacji budynków, który jest niezwykle wydajny i skuteczny. Sam proces rekuperacji w systemach wentylacyjnych polega na odzyskiwaniu ciepła z powietrza, które jest wywiewane z pomieszczeń, czyli z tego zużytego. Ciepło to wprowadzane jest do powietrza nawiewanego i tym sposobem w domu cały czas panuje stała temperatura. W miesiącach zimowych należy je jedynie trochę podgrzać, toteż znacząco oszczędzamy na ogrzewaniu, co jest niezwykle istotne w obecnych czasach, kiedy to mierzymy się z ciągłymi podwyżkami cen.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła zastępuje dawną wentylację grawitacyjną, jest jednak od niej o wiele lepsza i wydajniejsza. Nic dziwnego, że w nowoczesnych domach pasywnych jest już w zasadzie obowiązkowa. Decydując się na rekuperację, gwarantujemy sobie i swojej rodzinie idealne warunki sprzyjające lepszemu samopoczuciu i koncentracji, a także to, że zawsze będziemy oddychać świeżym i czystym powietrzem.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena zależy przede wszystkim od parametrów i mocy rekuperatora oraz rozmieszczenia poszczególnych elementów systemu. Na rynku dostępne są urządzenia o różnym stopniu zaawansowania technologicznego, dlatego można dopasowywać działanie rekuperacji pod własne potrzeby i wielokrotnie je modyfikować. Cenę zatem ustala się indywidualnie w oparciu o przeprowadzony wcześniej szczegółowy audyt oraz pomiary całego budynku.

Tarnobrzeg – czy klimatyzacja do domu to dobry pomysł?

Montaż klimatyzacji w domach wolnostojących i prywatnych mieszkaniach staje się w ostatnich latach coraz bardziej popularny i nikogo już nie dziwni. I choć dawniej klimatyzacja kojarzyła się jedynie z wielkimi biurowcami i nowoczesnymi obiektami handlowymi, dziś stanowi już niemal standard budownictwa i obowiązkowy element wyposażania wnętrz. Wszystko to za sprawą efektu w postaci niemal błyskawicznego obniżania temperatury, która bywa najbardziej dokuczliwa w upalne letnie dni. Jest to szczególnie ważne dla osób wrażliwych na zbyt wysoką temperaturę i tych zmagających się z chorobami zarówno kardiologicznymi, jak i układu oddechowego.

Klimatyzacja to jednak wiele innych zalet, poza oczywiście możliwością regulowania temperatury. Nowoczesny klimatyzator może posiadać wiele dodatkowych funkcji i tym sposobem dbać także o odpowiedni poziom wilgotności powietrza, a także jego jakość, gdyż jest w stanie je również skutecznie oczyszczać. Tym sposobem można we własnym domu oddychać powietrzem o dużo lepszej jakości niż to na zewnątrz, co jest szczególnie ważne dla mieszkańców takich miast jak Tarnobrzeg.

Klimatyzator domowy może być zarówno przenośny, jak i montowany na stałe. Ten pierwszy ma nieco niższą wydajność, jednak można przenosić go między pomieszczeniami zgodnie z zapotrzebowaniem. Jest to dodatkowo urządzenie o bardzo estetycznym wyglądzie i doskonale wtapiające się w wystrój wnętrza, dlatego z powodzeniem sprawdzi się w klasycznym, jak i nowoczesnym domu.

Tarnobrzeg – pompy ciepła, czyli najlepszy sposób na ogrzewanie

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie grzewcze, które w ostatnich latach dosłownie bije rekordy popularności. Wynika to z faktu, że ma ono niezliczoną ilość zalet. Przede wszystkim pompy ciepła są bezobsługowe, ekologiczne, ekonomiczne i praktycznie bezawaryjne, a wszystko to jest ogromnie ważne dla użytkowników. Posiadanie pompy ciepła pomaga zaoszczędzić zarówno czas, jak i pieniądze.
Na rynku dostępne są różne rodzaje pomp, które różnią się ze względu na rodzaj źródła ciepła, czyli tzw. dolne źródło. Pompa ciepła powietrzna, gruntowa i wodna to najpopularniejsze z nich. Ponadto pompy ciepła można podzielić ze względu na źródło jakim są zasilane: może być to prąd lub gaz, a także temperaturę systemu grzewczego. Tu wyróżniamy niskotemperaturowe i wysokotemperaturowe.

Tarnobrzeg – jaki jest koszt pompy ciepła?

Montaż pompy ciepła i samo urządzenie w porównaniu do innych systemów grzewczych faktycznie są nieco droższy. Jednak trzeba koniecznie wziąć pod uwagę, że już dalsza eksploatacja tego urządzenia należy do zdecydowanie najtańszych spośród wszystkich, jakie obecnie funkcjonują na runku grzewczym. Pompa ciepła cena to koszt samej pompy, a także jej montaż przeprowadzany przez wykwalifikowanych fachowców. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest najbardziej opłacalna. Przebiega również bardzo szybko, bo już po dwóch dniach roboczych można być jej szczęśliwym użytkownikiem.

Pompa ciepła koszty można także nieco obniżyć dzięki dofinansowaniu. Pozyskane w ten sposób środki mogą pokryć nawet zdecydowaną większość kosztów poniesionych w ramach inwestycji. Ich wysokość zależy jednak od dochodu beneficjenta: im jest on niższy, tym dofinansowanie wyższe. Dla inwestorów przewidziana jest też tzw. ulga termomodernizacyjna, która pozwala odliczyć wydatki poniesione na zakup i montaż pompy ciepła od dochodu. Tym sposobem koszt pompy ciepła można zdecydowani obniżyć i sprawić, że inwestycja zwróci się i wiele szybciej.

FAQ

Jaką moc powinna mieć pompa ciepła?

Moc pompy ciepła powinna być optymalna, co oznacza, że nie może ona być ani za duża, ani zbyt mała. W celu ustalenia tego parametru należy dokładnie obliczyć zapotrzebowanie budynku na ciepło. To zadanie z pewnością najlepiej powierzyć fachowcom.

Jak działa klimatyzator domowy?

Klimatyzator domowy, tak jak inne tego typu urządzenia, funkcjonuje podobnie do zwykłej lodówki. Czynnik chłodniczy znajdujący się wewnątrz przepływa przez parownik i odbiera ciepło z pomieszczenia, w którym znajduje się urządzenie. Sprężarka wymusza krążenie czynnika, a za pomocą wentylatorów wymuszany jest przepływ powietrza.