Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Najnowsze rozwiązanie grzewcze dla domu – pompy ciepła Rzeszów

Pompa ciepła to rozwiązanie grzewcze, które pozwala zapomnieć o uciążliwym spalaniu węgla, drewna czy gazu w domowych kotłowniach. Pompy ciepła – Rzeszów to docenia – są przede wszystkim ekologiczne, a do swojej pracy potrzebują jedynie niewielkiej ilości prądu, jest to zatem czysta energia dla domu. Urządzenia występują w kilku rodzajach. Najczęściej wybierane są pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. Jaki jest ich koszt? Pompa ciepła, cena zależy w dużej mierze od tego na, którą się zdecydujemy. Pompy ciepła służą do ogrzewania pomieszczeń, jak i podgrzewania wody użytkowej.

Pompa ciepła to urządzenie, które zajmuje niewielką ilość miejsca, nie ma więc potrzeby wydzielania specjalnie przeznaczonej dla niej kotłowni. Jest też niezwykle cichym sprzętem, dlatego spokojnie można umieścić ją np. w pralni. Dodatkową zaletą pompy ciepła jest jej energooszczędność, możliwość współpracy z instalacją fotowoltaiczną oraz zainstalowanie jej jako wsparcie dla już funkcjonującego domowego źródła ciepła.

Montaż pompy ciepła Rzeszów – komu go zlecić?

Niejeden przyszły posiadacz pompy ciepła zastanawia się, od czego zacząć swoją przygodę z tym rodzajem ogrzewania. Otóż najważniejsze w montażu pompy ciepła jest odpowiednie dobranie jej mocy grzewczej w stosunku do zapotrzebowania na ciepło w budynku. Kwestie te należy powierzyć specjalistom. Przy pomocy odpowiednich programów wykonają oni szacunki zapotrzebowania cieplnego budynku. Na tej podstawie dopasują odpowiedni rodzaj i obliczą koszt pompy ciepła.

Pompa ciepła, koszty to jednak nie tylko zakup samego urządzenia. Niemniej powietrzna pompa ciepła, cena z montażem obecnie jest najbardziej atrakcyjna dla przyszłych inwestorów, dlatego to rozwiązanie jest najpopularniejsze. Dobrze dopasowana i odpowiednio podłączona pompa ciepła to szansa na oszczędność sporej ilości pieniędzy i długie lata efektywnej pracy.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli rekuperacja

Rekuperacja jest rozwiązaniem, które w Rzeszowie coraz częściej zastępuje dotychczas stosowaną w budynkach wentylacje grawitacyjne, posiada jednak znacznie więcej przydanych funkcji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepłausuwa „zużyte” powietrze z pomieszczenia i wprowadza do niego świeże, które jest dodatkowo oczyszczone z alergenów, kurzu i innych szkodliwych dla zdrowia substancji. System zatrzymuje przy tym ciepło, które już zostało wytworzone.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena będzie niższa, jeżeli zdecydujemy się na to rozwiązanie zanim rozpoczniemy budowę domu. Pozwoli to unikną

niepotrzebnych kosztów związanych z budową kominów wentylacyjnych, gdyż te w przypadku rekuperacji są zbędne. Decydując się na rekuperację na tak wczesnym etapie, jesteśmy w stanie dokładnie zaplanować rozprowadzenie kanałów i innych istotnych elementów systemu. Zdecydowanie ułatwi to późniejsze prace instalatorów.

Klimatyzacja Rzeszów komfort dla domu

Obecnie własny klimatyzator jest najbardziej dostępnym i stosunkowo najtańszym sposobem na zapewnienie optymalnych warunków temperaturowych w domu czy mieszkaniu. Nowoczesny klimatyzator domowy dzięki rozbudowanym funkcjom pozwala na efektywne regulowanie temperatury, ale i wilgotności powietrza, co w konsekwencji przekłada się na niezwykły komfort życia domowników. Klimatyzator domowy powinien być właściwie użytkowany, dlatego montaż klimatyzacji warto polecić profesjonalistom, którzy dodatkowo udzielą wskazówek na przyszłość.

Klimatyzator w domu powinien się znajdować w odpowiednim miejscu, zapewniającym dostęp i swobodny przewiew powietrza. Gdzie jest stosowana klimatyzacja? Rzeszów i inne miasta stosują ją nie tylko w biurowcach czy centrach handlowych. Także w wielu domach jest już standardem. Nowoczesna klimatyzacja zapewnia poprawę jakości powietrza w domu. Wbudowane systemy potrafią nie tylko je oczyszczać, ale także wzbogacać. Nie bez znaczenia jest również funkcja jonizacji. Klimatyzacja w domu to też brak przeciągów, które potrafią mieć całkiem poważne skutki dla zdrowia. Jest to idealne rozwiązanie zapewniające komfortowe warunki temperaturowe i odpowiedni poziom wilgoci, co przekłada się na zadowolenie i dobre samopoczucie domowników.

Czy do podgrzewania wody użytkowej lepiej wybrać kolektory słoneczne czy pompy ciepła?

Obydwa rozwiązanie mają swoje zalety, są ekologiczne i ekonomiczne. Jednak kolektory słoneczne skutecznie działają jedynie wtedy, gdy padają na nie promienie słoneczne, a pompy ciepłą charakteryzują się wydajną pracą przez cały rok. Pompy ciepła są też rozwiązaniem o mniejszych wymaganiach technicznych, dlatego ich montaż może okazać się dużo łatwiejszy.

W jakim miejscu w domu można umieścić rekuperator?

Rekuperator to najważniejsze urządzenie w całym systemie wentylacyjnym, przy czym może być zainstalowane w dowolnym miejscu w domu. Ważne jest jednak by temperatura w pomieszczeniu nie spadała poniżej 8 stopni. Najczęściej montuje się go w garażu, kotłowni lub na dobrze zaizolowanym poddaszu.