Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompa ciepła Ruda Śląska, nowoczesne ogrzewanie dla każdego

Pompy ciepła stały się w ostatnim czasie najpopularniejszymi urządzeniami grzewczymi. Dotyczy to zarówno nowo powstałych domów, jak i tych przechodzących proces modernizacji w mieście Ruda Śląska. Pompa ciepła nie generuje zanieczyszczeń, dlatego też można ją określić jako całkowicie ekologiczne źródło ciepła. Wykorzystuje energię z jednego z naturalnych źródeł – czyli wody, powietrza lub gruntu – i przy pomocy minimalnej ilość prądu elektrycznego generuje ciepło w naszych domach. Oprócz tego może też podgrzewać wodę użytkową. Poza ekologicznym aspektem, pompy ciepła są także niezwykle ekonomiczne, ale i komfortowe. Ich działanie nie wymaga zasadniczo żadnego wkładu ze strony użytkownika.

Producenci oferują kilka rodzajów pomp ciepła. W naszym kraju obecnie najczęściej wybierana jest pompa ciepła powietrzna. Montaż pompy ciepła to same korzyści, jako że jest to urządzenie o bardzo wysokiej efektywności i niskim zużyciu prądu, co sprawia, że zdecydowanie obniża koszty ponoszone na ogrzewanie. Pompa ciepła to także rozwiązanie bezpieczne. Regularnie serwisowana jest praktycznie bezawaryjna i posłuży przez lata.

Ruda Śląska – koszt pompy ciepła

Pompa ciepła, koszty samego urządzenia jak i montażu, zależą oczywiście od kilku czynników. Inne będą w przypadku pompy gruntowej, a inne w sytuacji, gdy w naszym domu pojawi się pompa ciepła powietrzna. Pompa ciepła cena zależy również od mocy sprzętu, a ta uzależniona jest od zapotrzebowania energetycznego budynku, w którym ma pracować pompa. Ten parametr z kolei jest różny w zależności od metrażu, stopnia ocieplenia i wielu innych aspektów. Dlatego dobór odpowiedniej mocy pompy ciepła najlepiej powierzyć doświadczonym fachowcom.

Montaż pompy ciepła nie należy do bardzo skomplikowanych przedsięwzięć, jednak, aby cieszyć się jej wydajnością i skutecznym działaniem przez wiele długich lat, również najbezpieczniej oddać to w ręce specjalistów. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest niższa niż w przypadku pompy gruntowej. Wynika to m.in. z faktu, że nie ma potrzeby wykonywania specjalistycznych odwiertów, które generują dodatkowe koszty, a są niezbędne w przypadku pompy gruntowej. Montaż pompy powietrznej zajmuje zwykle najwyżej dwa dni robocze. Na koniec pompa ciepła jest oczywiście odpowiednio programowana, uruchamiana i sprawdzana pod względem poprawnego działania wszystkich funkcji.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła

Ruda Śląska to miasto, którego mieszkańcy coraz częściej inwestują w rekuperację, czyli wentylację mechaniczną z odzyskiem ciepła. Rekuperacja to system polegający na usuwaniu z pomieszczenia brudnego i zużytego powietrza i wprowadzaniu w jego miejsce świeżego i oczyszczonego ze wszelkich zanieczyszczeń. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla mieszkańców najbardziej zanieczyszczonych miast, w tym narażonych na obecność smogu w powietrzu. Ważną cechą, jaką posiada rekuperacja, jest możliwość ponownego wykorzystywania wytworzonego ciepła, czyli wspomnianego odzysku ciepła. Dzięki temu potrzeba mniej energii na ogrzanie wnętrza domu, co bezpośrednio przekłada się na oszczędności.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena ustalana jest na podstawie indywidualnie wykonanego projektu, który obejmuje wszystkie istotne aspekty jej działania. Dużą rolę w całym przedsięwzięciu ogrywa serce całej instalacji, czyli rekuperator. Od dobrej jakości rekuperatora zależy sprawne i długotrwałe działanie całego systemu. Bardzo ważne jest także regularne serwisowanie urządzeń i bieżąca wymiana filtrów. Zwłaszcza przy dużym zanieczyszczeniu środowiska zewnętrznego i w sezonie grzewczym.

Ruda Śląska – klimatyzacja do domu

Największą korzyścią, jaką niesie posiadanie klimatyzacji we własnym domu, jest możliwość dowolnego regulowania temperatury, zwłaszcza gdy na dworze panują tropikalne upały. Klimatyzacja do domu Ruda Śląska to także ochrona przed przedostawaniem się do wnętrza mieszkania zanieczyszczeń pochodzących z zewnątrz. Własny klimatyzator pozwala uzyskać komfortowe warunki, dopasowane do własnych potrzeb. Pozwala regulować temperaturę zarówno w dzień, jak i w nocy. Jest to bardzo ważne dla osób szczególnie wrażliwych, małych dzieci i osób starszych, u których uciążliwe warunki cieplne mogą wywoływać problemy zdrowotne. Nowoczesna klimatyzacja pozwala także oczyszczać powietrze, a dzięki możliwości stosowania dodatkowych filtrów – czynić je korzystniejszym dla zdrowia.

Montaż klimatyzacji można teoretycznie wykonać samodzielnie, niemniej lepiej jest powierzyć go profesjonalnej firmie, która zajmie się wszystkim kompleksowo. Dobór odpowiedniego klimatyzatora powinien uwzględniać kilka ważnych kwestii, począwszy od metrażu pomieszczeń po zapotrzebowanie mieszkańców i ich oczekiwanie względem jego pracy. Klimatyzator domowy umieszcza się na ścianie, nieco poniżej sufitu, w miejscu dostępnym, jednak nienarażonym na zbyt długą ekspozycję na światło słoneczne, gdyż mogłoby to zaburzyć jego prawidłowe funkcjonowanie. Klimatyzator, w zależności od rodzaju urządzenia, może obsługiwać jedno lub kilka pomieszczeń.

FAQ

Czy pompa ciepła jest ekologiczna?

Pompa ciepła obecnie uznawana jest za jedno z najbardziej ekologicznych rozwiązań grzewczych stosowanych w polskich domach. Większość energii pozyskuje z odnawialnych źródeł, a zakładając, że energię elektryczną będzie czerpać z instalacji fotowoltaicznej, śmiało można stwierdzić, że jest w stu procentach ekologiczna.

Jak wygląda montaż powietrznej pompy ciepła?

Montaż powietrznej pompy ciepła wykonywany przez doświadczonych fachowców jest prosty i odbywa się zazwyczaj w ciągu dwóch dni roboczych. Po pierwsze należy ustawić pompę w miejscu do tego wyznaczonym, następnie podłączyć ją dolnego źródła ciepła i do systemu grzewczego w naszym domu. Na sam koniec pompę podłącza się do sieci elektrycznej, ustawia parametry działania i dokonuje rozruchu urządzenia.