Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Ostrołęka – najlepsze systemy grzewcze

Pompa ciepła to nowoczesne urządzenie, które ogrzewa pomieszczenia oraz wodę użytkową i jest przy tym w zasadzie całkowicie bezobsługowe. W ostatnich latach pompy ciepła biją rekordy popularności. Także Ostrołęka jest miejscem, w którym montuje się ich coraz więcej. Na ich popularność wpływa wiele aspektów, z których najważniejsze to:

• niskie koszty eksploatacji,
• bezpieczeństwo użytkowania,
• brak wydzielanych zanieczyszczeń.

Pompa ciepła to zatem urządzenie ekologiczne, które przyczynia się do poprawy jakość środowiska naturalnego i zmniejsza zapotrzebowanie na paliwa kopalne.

Pompy ciepła są dodatkowo bardzo wydajne w działaniu. Przy niewielkiej ilości prądu elektrycznego generują bardzo dużo energii cieplnej, a ich skuteczność sprawdza się nawet w czasie bardzo niskich temperatur. Zasilając pompę ciepła prądem elektrycznym pochodzącym z własnej przydomowej instalacji fotowoltaicznej, możemy mieć całkowicie darmowe źródło ciepła. Ponadto producenci gwarantują niezawodne działanie pomp ciepła nawet przez kilkadziesiąt lat. Montaż pompy ciepła to zatem najlepsza decyzja, jaką można obecnie podjąć.

Koszt pompy ciepła, czy ta inwestycja się opłaca?

Decydując się na montaż pompy ciepła, trzeba wziąć pod uwagę także koszt pompy ciepła, który dla niektórych stanowi spory wydatek. Pompa ciepła cena nie jest jednak identyczna w każdym przypadku. Jest bowiem wiele kwestii, które wpływają na ostateczną wartość całej inwestycji. Jednym z kluczowych elementów jest rodzaj pompy ciepła. Możemy wybrać spośród dostępnych na rynku urządzeń – najpopularniejsza obecnie jest pompa ciepła powietrzna. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem jest również najniższa, co zapewne także wywiera wpływ na jej popularność.

Pompa ciepła koszty to zatem szereg różnych czynników, jednakże korzystając z dostępnych form wsparcia, w postaci dotacji lub ulgi termomodernizacyjnej, całość poniesionych wydatków można znacznie obniżyć. Obniżając koszty sprawimy, że inwestycja zwróci się jeszcze szybciej, niż pierwotnie zaplanowano.

Ostrołęka – rekuperacja w nowoczesnym domu

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, to nowoczesny sposób wentylacji, zastępujący stosowaną dawniej wentylację grawitacyjną. Jednak w porównaniu z wentylacją grawitacyjną, rekuperacja jest zdecydowanie lepsza i wydajniejsza. Jej działanie polega na usuwaniu z pomieszczeń zużytego powietrza i dostarczaniu świeżego, przy jednoczesnym zatrzymaniu powstałej energii cieplnej. Rekuperacja działa skutecznie przez cały rok, bez względu na pogodę panującą na zewnątrz. Skutecznie oczyszcza powietrze sprawiając, że możemy oddychać zdrowym, pozbawionym kurzu i alergenów.

Planując rekuperację warto dokładnie zaplanować rozkład wszystkich urządzeń, dlatego zadanie to najlepiej zlecić specjalistycznej firmie, która przed instalacją wykona profesjonalny projekt. Od tego, jakie zastosujemy podzespoły, w dużej mierze zależeć będzie cena całej instalacji. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena to również liczba zastosowanych punktów nawiewnych i wywiewnych, moc rekuperatora i rodzaj wymiennika ciepła, a także poziom zaawansowania urządzeń.

Koszty użytkowania rekuperacji nie należą do wysokich. Cały system działa na prąd, jednak pobór energii jest stosunkowo niewielki. Co jakiś czas należy także wymieniać filtry, a raz do roku wykonywać gruntowny serwis całego urządzenia.

Ostrołęka – montaż klimatyzacji w każdym domu

Montaż klimatyzacji w prywatnych domach i mieszkaniach w mieście Ostrołęka to popularne i często stosowane rozwiązanie. Klimatyzacja zdobywała stopniowo popularność, jednak obecnie trudno byłoby sobie wyobrazić jej brak. Wszystko to dlatego, że jest to najszybszy i najprostszy sposób na zapewnienie sobie komfortowych warunków termicznych. Duże znaczenie ma to, że poprawnie używana klimatyzacja do domu nie tyko nie szkodzi, ale często ma dodatkowe właściwości prozdrowotne. Nowoczesne urządzenia nie tylko chłodzą powietrze, ale dodatkowo je oczyszczają, a nawet jonizują i nawilżają, sprawiając, że w pomieszczeniach oddycha się zdecydowanie lepiej.

Klimatyzator domowy to urządzenie, które jest ciche, nie zajmuje dużej ilości miejsca, ma nowoczesny i minimalistyczny wygląd, dlatego pasuje do wszystkich rodzajów wnętrz. Klimatyzator umieszcza się zazwyczaj zaraz pod sufitem, w pomieszczeniu najczęściej uczęszczanym przez domowników. Popularnym rozwiązaniem jest też montaż klimatyzacji w sypialni. Chłodne powietrze zdecydowanie poprawia jakość snu, co jest niezwykle cenione przez użytkowników. Klimatyzacja wpływa także pozytywnie na jakość życia alergików i astmatyków, ceniona jest również przez osoby zmagające się z chorobami serca, a dzięki prostej obsłudze bardzo często wybierają ją osoby starsze.

Montaż klimatyzacji należy oczywiście powierzyć doświadczonym fachowcom, którzy posiadają stosowne uprawnienia i dokładnie znają się na tajnikach swojej pracy. Poprawnie zainstalowanie urządzenia będą wydajnie służyć przez odpowiednio długi czas.

FAQ

Czy można ogrzewać pomieszczenia przy pomocy klimatyzacji?

Nowoczesne urządzenia mogą mieć takie funkcje, wystarczy wtedy jedynie przełączyć klimatyzację z trybu chłodzenia na grzanie. Ogrzewanie przy pomocy klimatyzacji może być stosowane w okresach przejściowych lub w chłodniejsze dni w lecie, gdy na uruchomienie ogrzewania w domu jest zdecydowanie za wcześnie.

Czy rekuperacja się opłaca?

Rekuperacja jest bardzo opłacalna, ponieważ zdecydowanie obniża zapotrzebowanie budynku na ciepło. Dzięki temu w sezonie zimowym możemy zaoszczędzić pieniądze na ogrzewaniu. Z dostępnych danych wynika, że oszczędności te sięgają od 30% do nawet 60%. Rekuperacja to także ogromna korzyść zdrowotna dla domowników.