Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Gdynia – nowoczesne rozwiązania grzewcze

Pompy ciepła są niezwykle popularne, ale są ku temu ważne powody. Mają niezliczoną ilość zalet. Przede wszystkim jest to rozwiązanie ekologiczne. Każda kolejna instalacja pompy ciepła zmniejsza ilość zanieczyszczeń, które przedostają się do atmosfery za sprawą spalania paliw kopalnych. Mniej zanieczyszczeń, to mniejsza emisja dwutlenku węgla, a co za tym idzie – poprawa kondycji środowiska naturalnego. Dlatego pompy ciepła to korzystne rozwiązanie także dla mieszkańców miasta Gdynia i okolic.

Pompa ciepła jest łatwa w montażu oraz całkowicie bezobsługowa po uruchomieniu. Dodatkowo charakteryzuje się bardzo niskimi kosztami eksploatacji, gdyż potrzebuje jedynie niewielkiej ilości prądu elektrycznego, aby transportować wydobyte z odnawialnego źródła ciepło. Urządzenie ponadto jest bezpieczne, zajmuje mało miejsca, a jego żywotność obliczona jest na około 30 lat.

Gdynia – jaki jest koszt pompy ciepła?

Pompa ciepła – cena będzie niższa, gdy będzie to pompa ciepła powietrzna, a sporo wyższa, gdy wybierzemy gruntową. Powietrzna pompa ciepła cena z montażem będzie atrakcyjniejsza, gdyż nie jest w tym przypadku wymagane wykonywanie specjalnych odwiertów. Z tego powodu pompa ciepła powietrzna jest dużo częściej wybieranym urządzeniem przez inwestorów, zarówno w mieście Gdynia, jak i innych miejscowościach.

Inwestycja, jak każda inna, wymaga nakładów finansowych. Ile kosztuje pompa ciepła? Koszty można zmniejszyć, korzystając z dostępnych form dofinansowania. Obecnie mamy do dyspozycji dotacje i dofinansowanie z różnych programów, a także preferencyjne pożyczki i możliwość odliczenia części kosztów od podatku. W ostatecznym rozrachunku montaż pompy ciepła się opłaca. Za sprawą niezwykle niskich kosztów eksploatacji, nakłady poniesione na inwestycję szybko się zwrócą, a satysfakcja z niezawodnego sprzętu pozostanie na długo.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła dla Gdyni

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to nowoczesne rozwiązanie m.in. dla mieszkańców Gdyni, które z powodzeniem zastępuje dotychczas stosowaną wentylację grawitacyjną Jest lepsze i skuteczniejsze, gdyż zupełnie niweluje straty ciepła. Rekuperacja to działanie polegające na ruchach powietrza powodowane przez rekuperator, czyli główne urządzenie wchodzące w skład całego systemu. Rekuperacja powoduje, że „zużyte” powietrze jest usuwane z pomieszczenia, a w jego miejsce nawiewane jest świeże – czyste i pozbawione wszelkich zanieczyszczeń, nawet alergenów, dlatego jest to idealne rozwiązanie dla chorych na astmę i alergików. Dodatkowo rekuperator wykorzystuje ciepło znajdujące się w usuwanym powietrzu i za jego pomocą ogrzewa to nawiewane.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest sumą kilku elementów, czyli projektu, urządzeń, wykonania i późniejszej eksploatacji. Ta ostatnia może być naprawdę niewielka, o ile tylko rekuperację, czyli wszystkie etapy jej instalacji, powierzymy sprawdzonym fachowcom, którzy wszystko dokładnie zaplanują i obliczą odpowiednio zapotrzebowanie.

Gdynia – klimatyzacja do domu to już standard

Montaż klimatyzacji w domach jednorodzinnych i mieszkaniach w ostatnim czasie nie dziwi już nikogo. Rozwiązanie to, pozwalające na zachowanie komfortu termicznego w pomieszczeniach, stało się powszechne i popularne także w mieście Gdynia i w okolicy. Podstawową zaletą klimatyzacji jest szybkie i skuteczne schładzanie powietrza w domu, co jest niezwykle istotne w upalne dni. Ma to ogromne znaczenie zwłaszcza dla ludzi starszych, którzy bardzo źle znoszą wysokie temperatury. Nowoczesna klimatyzacja jest świetnym rozwiązaniem dla alergików, ponieważ dzięki specjalnym systemom potrafi skutecznie oczyszczać powietrze, regulować poziom jego wilgotności, a nawet jonizować. Klimatyzacja to opcja dostępna dla wszystkich a jej montaż trwa zaledwie kilka godzin.

Wyzwaniem dla przyszłych użytkowników może być kwestia tego jak wybrać odpowiedni klimatyzator domowy. Nie są jednak pozostawieni z tym problemem sami sobie, gdyż pomocą służą fachowi sprzedawcy. Zasadniczo moc urządzenia powinna być dostosowana do powierzchni pomieszczenia, w jakim klimatyzator będzie pracował. Przy prawidłowym użytkowaniu klimatyzator może skutecznie służyć nawet 30 lat. Najdłużej będą działań jednostki o najwyższych parametrach, co przekłada się na koszt urządzenia.

Jak wygląda montaż powietrznej pompy ciepła w domu jednorodzinnym?

W pierwszej kolejności należy ustawić pompę w wyznaczonym miejscu i podłączyć ja do systemu grzewczego, dolnego źródła oraz sieci elektrycznej. Następnie instalator dokonuje rozruchu i ustawia wszystkie niezbędne parametry, zgodnie z którymi pompa będzie pracować. Wszystko to zajmuje średnio 2-3 dni.

Czy można samemu założyć pompę ciepła u siebie w domu?

Tak, jest to dopuszczalne w przypadku pompy monoblok lub split, jednak dla osoby niebędącej profesjonalnym instalatorem może się wiązać z wieloma niepotrzebnymi kłopotami. Lepiej zadanie to polecić fachowcom i otrzymać profesjonalną i kompleksową obsługę, począwszy od projektu, poprzez dobranie odpowiedniej mocy grzewczej, wybór stosownych urządzeń, aż po konfigurację i uruchomienie pompy ciepła.