Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Częstochowa – ekologiczne rozwiązanie dla domu

Pompy ciepła jako urządzenia grzewcze biją w ostatnim czasie rekordy popularności. W połączeniu z instalacją fotowoltaiczną pompa ciepła jest w stu procentach ekologiczna, tym samym przyjazna środowisku naturalnemu. Takie rozwiązanie można spotkać m.in. w mieście Częstochowa. Ta innowacyjna technologia grzewcza jest niezwykle uniwersalna, z powodzeniem może być wykorzystywana w nowych budynkach, jak i tych już użytkowanych.

Pompa ciepła może być wykorzystywana do ogrzewania domu oraz wody użytkowej. Urządzenie to posiada dwa źródła. Pierwsze to dolne źródło, czyli grunt, powietrze lub woda, a drugim źródłem jest instalacja elektryczna dostępna w budynku. Pompa ciepła wykorzystuje energię cieplną pochodzącą z danego odnawialnego źródła, przekazuje ją do wymiennika ciepła, a następnie rozprowadza po budynku.

Częstochowa – montaż pompy ciepła

Podejmując decyzję o wyborze pompy ciepła jako systemu grzewczego, trzeba jeszcze określić jakiego rodzaju urządzenie sprawdzi się najlepiej. Najpopularniejsze to pompa ciepła powietrzna i gruntowa. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem jest niższa i dlatego bywa częściej wybierana przez inwestorów modernizujących posiadane systemy grzewcze. W nowym budownictwie przeważa pompa gruntowa. Sam montaż trwa o wiele dłużej, gdyż wymaga wykonania odwiertów, ale jej praca oceniana jest jako bardziej efektywna.

Pompa ciepła – cena każdorazowo ustalana jest indywidualnie, gdyż zależy od kilku czynników. Zatem na koszt pompy ciepła wpłynie zarówno jej rodzaj, moc, zapotrzebowanie budynku na energię, jak i stan, w jakim się ten budynek znajduje.

Nie da się zatem powiedzieć, ile konkretnie kosztuje pompa ciepła – koszty można jednak pomniejszyć dzięki skorzystaniu z dofinansowania na ten cel.

Rekuperacja w Twoim domu

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to inaczej rekuperacja, czyli system polegający na wymianie „zużytego” powietrza z pomieszczenia i wprowadzeniu świeżego z zewnątrz, przy jednoczesnym zatrzymaniu wytworzonego ciepła. Jest to aktualnie najlepszy i najbardziej wydajny rodzaj wentylacji, obowiązkowy w nowoczesnym energooszczędnym budownictwie – m.in. w domach, które powstają w Częstochowie.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena jest najkorzystniejsza, gdy zdecydujemy się na nią zanim wybudujemy dom. W takim przypadku wszystko jest kompleksowo projektowane od samego początku i nie ma potrzeby wykonywania kosztownych przeróbek. Wiedząc, że chcemy mieć w domu rekuperację, po prostu nie budujemy zbędnych kominów wentylacyjnych. Tym samym oszczędzamy pieniądze i zyskujemy dodatkowe miejsce. Sercem systemu jest rekuperator i to od niego zależy sprawne działanie całości.

A może własna klimatyzacja?

Montaż klimatyzacji w domu lub mieszkaniu daje możliwość uzyskania optymalnej temperatury nawet w trakcie upałów. Jest to bardzo istotne, zwłaszcza że upały są zwykle najbardziej uciążliwe dla mieszkańców miast. Częstochowa nie jest tutaj wyjątkiem. Klimatyzacja, oczywiście pod warunkiem, że jest prawidłowo użytkowana, to urządzenie bezpieczne dla zdrowia. Nowoczesny klimatyzator jest zwykle wyposażony w dodatkowe funkcje, takie jak oczyszczanie i jonizacja powietrza, czy regulacja poziomu wilgotności.

Nowoczesny klimatyzator domowy może być używany również w chłodniejszych dniach, gdyż służy także do ogrzewania pomieszczeń. Dzieje się to za sprawą specjalnego komponentu, który potrafi odwróci

obieg chłodniczy. Tym samym klimatyzator jest w stanie zastąpić grzejnik elektryczny, a koszt jego działania będzie zdecydowanie niższy. By klimatyzator uruchomił grzanie trzeba jedynie zmienić tryb jego pracy, co uczynić można przy pomocy pilota.

W celu jak najlepszego wykorzystania możliwości jakie daje klimatyzacja, urządzenie powinno zostać zamontowane w pomieszczeniu, w którym najczęściej przebywają domownicy. Ważne, by klimatyzator miał możliwość swobodnego przepływu powietrza, dlatego zalecanym miejscem jest montaż klimatyzacji pod samym sufitem. Dla zapewnienia prawidłowego działania, należy systematycznie przeprowadzać serwis klimatyzacji i regularnie wymieniać filtry.

Jaka jest rola czujników temperatury w pracy pompy ciepła?

Wyróżniamy zewnętrzne i wewnętrzne czujniki temperatur, których rola jest niezwykle ważna w pracy całej pompy ciepła, a ich ilość zależna jest od poziomu rozbudowania. Wykonują one pomiary, które następnie przekazywane są do automatyki znajdującej się w pompie i w zależności od potrzeb jest ona włączana, wyłączana lub zmieniany jest tryb jej pracy.

Czy pompa ciepła jest rozwiązaniem ekologicznym?

Tak, jest to bardzo ekologiczny sposób na ogrzewanie. Pompa ciepła 75% energii pozyskuje z odnawialnego źródła pochodzącego ze środowiska naturalnego. Może to być woda, grunt lub powietrze. Pozostałe 25% to energia elektryczna, ale ją także można pozyskiwać z OZE. Wówczas działanie pompy jest w stu procentach ekologiczne. Pompa nie wytwarza dodatkowo żadnych odpadów ani zanieczyszczeń, jak np. piece węglowe.