Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Bytom – pompy ciepła dla każdego

Popularność urządzeń, jakimi są pompy ciepła, wzrasta z miesiąca na miesiąc, również wśród mieszkańców miasta Bytom. W nowoczesnych domach energooszczędnych, pompy ciepła stanowią element obowiązkowy. W pozostałych, podnoszą efektywność energetyczną. W każdym przypadku sprzyjają walce z zanieczyszczeniami środowiska. Na rynku dostępne są różne pompy ciepła, które dzieli się w zależności od tego, skąd czerpią energię. Wszystkie te źródła stanowią zasoby odnawialne.

Najchętniej stosowanym rozwiązaniem jest obecnie pompa ciepła powietrzna, która energię pobiera jak sama nazwa wskazuje z powietrza otaczającego dany budynek. Pompa ciepła powietrzna służy do ogrzewania pomieszczeń oraz wody użytkowej i uznawana jest za jedno z najbardziej ekonomicznych rozwiązań grzewczych obecnych czasów. Dostępne są dwa główne typy systemów, split i monoblok, różniące się od siebie budową. Monoblok składa się z jednego modułu, a pompa typu split z dwóch, z których jeden montowany jest wewnątrz budynku. Zajmują stosunkowo mało miejsca, nie generują uciążliwych hałasów, sprawdzają się idealnie w każdym domu.

Pompa ciepła koszty – czy to się opłaca?

Bytom jest idealnym miastem, jeśli chodzi o montaż pompy ciepła. Między innymi ze względu na jej ekologiczny aspekt. Każdy montaż pompy ciepła to odejście od spalania paliw stałych, takich jak węgiel, które zanieczyszczają powietrze i szkodzą środowisku, co na Śląsku jest szczególnie odczuwalne.

Koszt pompy ciepła może się wydawać dosyć wysoki. Jednak ze względu na to, że ponosi się go tylko jeden raz, a dalsza eksploatacja jest wyjątkowo ekonomiczna, inwestycja ta zwróci się w ciągu kilku lat. Zwłaszcza teraz, gdy ceny surowców nieodnawialnych są tak wysokie. Pompa ciepła – cena jest uzależniona od wybranego rodzaju urządzenia, a także zapotrzebowania energetycznego budynku. Oznacza to, że w trakcie wyceny pod uwagę będą brane m.in. takie kwestie jak powierzchnia użytkowa budynku, rodzaj stolarki okiennej czy stopień ocieplenia.

Powietrzna pompa ciepła – cena z montażem jest niższa, niż w przypadku gruntowej pompy ciepła. Sprawia to, że pompa ciepła powietrzna jest obecnie najczęściej wybieranym rozwiązaniem, zarówno w domach nowych, jak i tych modernizowanych. Zaletą tych urządzeń jest to, że nie ma potrzeby wykonywania specjalnych wykopów do ich instalacji, co wpływa na cenę i czas potrzebny do montażu. Montaż pompy ciepła i koszty związane z jej zakupem, można także ograniczyć za sprawą dostępnych form dofinansowania oraz dzięki uldze termomodernizacyjnej. Dzięki temu inwestycja będzie zdecydowanie bardziej opłacalna.

Nowoczesna wentylacja, czyli rekuperacja

Optymalne rozwiązania w domu to nie tylko pompy ciepła. System mający zastąpić i wyeliminować dotychczasowe rozwiązanie, czyli wentylację grawitacyjną, to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, nazywana także rekuperacją. Rekuperacja działa na dwa sposoby. Po pierwsze odprowadza zużyte powietrze, a po drugie w jego miejsce wprowadza świeże. Co ważne, do wymiany dochodzi dopiero w rekuperatorze, czyli „sercu” całej instalacji, gdzie strumienie te nie łączą się ze sobą, jednak z powietrza wytłaczanego odzyskiwana jest energia. System ten maksymalnie ogranicza wszelkie możliwe straty powietrza, sprawiając, że koszty ogrzania domu są jeszcze niższe. To cenna informacja także dla mieszkańców miasta Bytom. Zarówno tych planujących budowę domu, jak i remont obecnego.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena za każdym razem ustalana jest indywidualnie, w oparciu o cechy budynku. Firmy instalujące rekuperację przed przystąpieniem do tego zadania przeprowadzają kompleksowy audyt. Na jego podstawie sporządzany jest dokładny projekt instalacji i plan działania. Popularnym rozwiązaniem jest łączenie rekuperacji oraz pompy ciepła. Sprawia to, że koszty się zmniejszają, a komfort życia mieszkańców jest jeszcze wyższy.

Bytom – klimatyzacja do domu

Klimatyzacja marzy nam się zazwyczaj w czasie panujących upałów, kiedy to każdy powiew chłodnego powietrza jest na wagę złota. Obecnie klimatyzacja do domu jest rozwiązaniem dostępnym praktycznie na każdą kieszeń, dlatego jej popularność z roku na rok wzrasta. Montaż klimatyzacji w mieście Bytom pozwala cieszyć się komfortem temperaturowym każdego dnia, bez konieczności otwierania okien, czy używanie głośnych wiatraków. Nowoczesna klimatyzacja posiada często funkcje odwróconej pracy i wtedy, zamiast chłodzić, może dogrzewać pomieszczenie. Jest to niezwykle pożyteczne w chłodniejsze dni.

Klimatyzator domowy to nowoczesne urządzenie, które pozwala nie tylko na chłodzenie powietrza w gorące dni, ale także na jego oczyszczanie. Funkcja ta ma ogromne znaczenie zwłaszcza w miastach, np. takich jak Bytom, ale i u osób starszych i schorowanych, zwłaszcza gdy w grę wchodzą choroby układu oddechowego. Klimatyzator najczęściej montujemy na ścianie, około 20 cm od sufity, w miejscu ogólnodostępnym i zapewniającym przewiew powietrza. Dzięki możliwości sterowania za pomocą pilota klimatyzator jest niezwykle wygodny w użyciu i co ważne, prosty w obsłudze.

FAQ

Na czym polega rekuperacja?

Rekuperacja, czyli wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, usuwa z pomieszczenia „zużyte” powietrze a w jego miejsce wprowadza świeże. Dodatkową zaletą całego systemu jest to, że rekuperator wykorzystuje ciepło pochodzące z usuwanego powietrza i przy jego pomocy ogrzewa to świeże. Poprawia to energooszczędność budynku i obniża koszty jego eksploatacji.

Jakie są rodzaje pomp ciepła?

Na rynku dostępne są pompy ciepła zróżnicowane pod względem źródła, z którego czerpią ciepło, przy czym wszystkie te źródła są odnawialne. Najpopularniejszym obecnie rozwiązaniem jest pompa ciepła powietrzna. Pozostałe rodzaje pomp to gruntowa, wodna i hybrydowa.