Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Montaż pompy ciepła Bydgoszcz

Pompa ciepła jest urządzeniem grzewczym, które z roku na rok cieszy się coraz większą popularnością wśród użytkowników. Pompy ciepła są przede wszystkim ekologiczne i energooszczędne. Przyczyniają się do ograniczenia emisji dwutlenku węgla, a także zmniejszają zapotrzebowanie na paliwa kopalne. Pompy ciepła czerpią energię z powietrza, wody i gruntu. Z powodzeniem mogą być wykorzystywane do ogrzewania pomieszczeń jak i wody użytkowej.

Jak działa pompa ciepła? Najprościej mówiąc, wydobywając energię z wybranego źródła odnawialnego, pobiera ciepło z otoczenia i wykorzystuje je do celów grzewczych. W celu wytworzenia od 3 do 5 kW wyjściowej energii grzewczej potrzeba jedynie 1 kW energii elektrycznej. Może ona pochodzić z sieci energetycznej lub z fotowoltaiki.

Pompa ciepła koszty. Bydgoszcz – czy to się opłaca?

Pompa ciepła – cena uzależniona jest od kilku czynników. Do najważniejszych należy oczywiście sam rodzaj urządzenia. Najpopularniejsze w Polsce pompy to gruntowa i pompa ciepła powietrzna. Przystępując do modernizacji systemu grzewczego lub będąc na etapie projektowania nowego domu, warto zwrócić się do firmy specjalizującej się w tym obszarze. Eksperci sporządzą projekt oraz wycenę takiego systemu.

Koszt pompy ciepła jednorazowo może być postrzegany jako dosyć wysoki. Istnieje jednak kilka sposobów na uzyskanie dofinansowania tej inwestycji. Mogą z nich skorzystać m. in. mieszkańcy miasta Bydgoszcz. Do dyspozycji mają dotacje, preferencyjne pożyczki oraz ulgi podatkowe.

Czynnikami wpływającymi na koszt inwestycji w pompy ciepła są przede wszystkim rodzaj pompy, metraż pomieszczeń oraz odpowiednio dobrana moc. Powietrzna pompa ciepła, cena z montażem będzie niższa niż w przypadku pompy gruntowej. Dodatkowo sam montaż urządzenia będzie zdecydowanie szybszy, gdyż nie wymaga wykonywania odwiertów.

Bydgoszcz – czy tu się sprawdzi rekuperacja?

Nowoczesne rozwiązania w budownictwie mieszkaniowym stosuje się po to, aby było ekonomicznie, ekologicznie i komfortowo. Rekuperacja jest jednym z nich. Na czym polega? Rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, polegająca na usuwaniu z pomieszczeń powietrza „zużytego” i wprowadzeniu świeżego. To nowoczesne rozwiązanie pozwala dodatkowo na oczyszczenie nawiewanego powietrza z wszelkich zanieczyszczeń i alergenów, dlatego jest idealną opcją dla alergików.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła – cena w dużej mierze zależy od zastosowanego typu rekuperatora, czyli serca całej instalacji. Posiadając rekuperację możemy oddychać czystym powietrzem bez utraty cennego ciepła. Możemy także lepiej spać i przestać obawiać się smogu oraz zanieczyszczeń. Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła to idealny sposób na ograniczenie strat ciepła jakie powoduje zwykła wentylacja. Dodatkową jej zaletą jest to, że na jej pracę nie mają wpływu warunki atmosferyczne panujące na zewnątrz. Dlatego świetnie sprawdzi się o każdej porze roku. Rekuperacja filtruje powietrze i usuwa z niego wszystkie zapachy. Redukuje też wilgoć.

Klimatyzacja do domu Bydgoszcz – czy to dobry pomysł?

W ostatnich latach coraz częściej w okresie letnim borykamy się z wręcz tropikalnymi upałami, które w dzień nie pozwalają funkcjonować, a w nocy spać. Rozwiązaniem tego problemu jest montaż klimatyzacji. To urządzenie jest w stanie w ciągu kilku minut ochłodzić wnętrza, czyniąc przebywanie w nich przyjemnym i komfortowym. Nowoczesny klimatyzator to także możliwość oczyszczania powietrza i odpowiedniej regulacji wilgotności.

Warto zwrócić uwagę na miejsce, w którym zostanie zamontowany klimatyzator. Powinno być ono ocienione, znajdować się pod samym sufitem i zapewniać swobodny przepływ powietrza. Moc klimatyzatora należy także dopasować do powierzchni, w jakiej ma funkcjonować. Odpowiednio dobrana przyniesie oczekiwane rezultaty.

Właściwie użytkowany i dobrany do zapotrzebowania danych pomieszczeń klimatyzator domowy pozwoli uzyskać optymalne temperatury w czasie upałów. Należy jednak odpowiednio o niego dbać i regularnie serwisować. Klimatyzacja świetnie sprawdzi się też w domu z rekuperacją, gdyż poza regularną wymianą powietrza przez rekuperację, otrzymamy komfortowe temperatury w upalne dni, co dla domowników będzie stanowiło podwójną korzyś

.

Co powinien zawierać dobrze wykonany projekt rekuperacji?

Projekt rekuperacji powinien być przede wszystkim idealnie dopasowany do konkretnego budynku. Na projekt składają się następujące elementy: ilość mieszkańców, bilans powietrza, wymiary kanałów wentylacyjnych, rozmieszczenie pomieszczeń, lokalizacja wszystkich urządzeń, rodzaj użytej izolacji. Jednak należy zaznaczyć, że inaczej będzie wyglądał projekt dla domu już istniejącego, a inaczej dla dopiero powstającego.

Z czego składa się pompa ciepła?

Podstawowe wyposażenie pompy ciepła to wymiennik do pozyskiwania ciepła, sprężarka, wymiennik do oddawania ciepła, zawór rozprężony, dolne źródło i górne źródło ciepła.