Autoryzowani partnerzy handlowi
Autoryzowane punkty sprzedaży

Lista autoryzowanych partnerów sprzedaży

Pompy ciepła Biała Podlaska – nowoczesne systemy ogrzewania

Pompy ciepła biją obecnie rekordy popularności – śmiało można powiedzieć, że są najchętniej wybieranym systemem do ogrzewania nowych domów w mieście Biała Podlaska i całej okolicy. Pompa ciepła zapewnia niezwykle wydajne i zrównoważone ogrzewanie, ale i ciepłą wodę użytkową, co sprawia, że te urządzenia są jeszcze bardziej pożądane.

Tym, co wyróżnia pompy ciepła na tle innych urządzeń, jest m.in. bezpieczeństwo – są one praktycznie bezawaryjne i co ważne, nie wymagają obsługi. Dodatkowo zajmują bardzo mało miejsca, nie generują żadnych zanieczyszczeń ani odpadów. Montaż pompy ciepła jest zatem rozwiązaniem ekologicznym, a za sprawą niskich kosztów eksploatacji także ekonomicznym. Pompa ciepła idealnie współgra z ogrzewaniem podłogowym, sprawdza się również w przypadku posiadania kaloryferów, dlatego polecana jest dla budujących nowe domy, jak i modernizujących systemy grzewcze w tych już istniejących.

Koszt pompy ciepła – czy to się opłaca?

Pompa ciepła cena jest uzależniona od kilku różnych czynników. Jednym z nich jest rodzaj urządzenia. Najpopularniejszymi wśród inwestorów są pompa ciepła powietrzna i pompa ciepła gruntowa. Jednak powietrzna pompa ciepła cena z montażem należy do zdecydowanie tańszych i szybszych rozwiązań. Chociaż pozostałe rodzaje pomp ciepła są mniej popularne, nie oznacza to wcale, że są mniej skuteczne w działaniu niż powyższe.

Montaż pompy ciepła niemal w każdym przypadku jest rozwiązaniem idealnym. Nowoczesne urządzenia doskonale radzą sobie w naszym klimacie i co ważne – niestraszne są im ujemne temperatury. Niemniej pompa ciepła koszty są dosyć wysokie i nie każdy mieszkaniec miasta Biała Podlaska może sobie na taki wydatek pozwolić. Ratunkiem mogą okazać się liczne formy dofinansowania, dzięki którym inwestycja będzie w zasięgu domowego budżetu. Wsparciem dla montujących pompy ciepła są zarówno dotacje z programu Czyste Powietrze, jak i Mój Prąd. Można skorzystać także ze specjalnej ulgi termomodernizacyjnej rozliczając PIT.

Biała Podlaska – rekuperacja w nowoczesnym domu

Popularna rekuperacja to wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła, czyli nowoczesny system, który z powodzeniem zastępuje dotychczasową wentylację grawitacyjną. Rekuperacja ma za zadanie usuwanie z pomieszczeń zużytego powietrza i wprowadzanie w jego miejsce świeżego w sposób mechaniczny. Sercem całego systemu jest rekuperator, zaopatrzony w wymiennik, który dodatkowo odzyskuje ciepło ze zużytego i wywiewanego powietrza. Rekuperator zasilany jest przy pomocy energii elektrycznej, jednak pobór prądu jest stosunkowo niski. Ciepło to przekazywane jest do wprowadzanego powietrza, generując oszczędności na ogrzewaniu. Posiadając rekuperację możemy również kontrolować moc wentylacji i dopasowywać ją do swoich potrzeb.

Wentylacja mechaniczna z odzyskiem ciepła cena zależy przede wszystkim od mocy urządzenia, a ta od kolejnych kwestii. Ważne są takie parametry jak powierzchnia budynku, stopień izolacji ścian, a także rodzaj stolarki okiennej czy liczba mieszkańców. Najlepiej zdać się w tej kwestii na profesjonalistów, którzy korzystając ze specjalnego programu komputerowego szczegółowo wyliczą zapotrzebowanie dla konkretnego budynku.

To, ile musimy zapłacić za rekuperację, to także kwestia momentu, w jakim się na nią decydujemy. Inny będzie bowiem koszt montażu rekuperacji w nowym budynku, a inny w już istniejącym. Rekuperacja jest jednak bardzo dobrym rozwiązaniem i warto się na nią decydować niezależnie od stanu budynku.

Biała Podlaska klimatyzacja do domu

Posiadanie klimatyzacji we własnym domu w mieście Biała Podlaska daje szereg różnych korzyści, z których najważniejsza to oczywiście możliwość regulowania temperatury w pomieszczeniach. Nowoczesny klimatyzator domowy to urządzenie bardzo dobre jakościowo, niezwykle wydajne i obecnie stosunkowo tanie. Dlatego coraz więcej właścicieli domów i mieszkań prywatnych może sobie na nie pozwolić. Klimatyzacja to również czyste i zdrowe powietrze, gdyż dzięki specjalnym filtrom może ona je oczyszczać, a nawet uzdatniać. Jest to wyjątkowo ważne dla osób chorych, zwłaszcza cierpiących na choroby układu oddechowego oraz alergie.

Montaż klimatyzacji również nie jest zbyt skomplikowany, trwa niezwykle szybko, a najlepiej jest powierzyć go profesjonalnym instalatorom. Klimatyzator umieszcza się zazwyczaj w najbardziej uczęszczanym pomieszczeniu w domu, w większości przypadków jest to salon. Tym sposobem uciążliwe tropikalne upały, które coraz częściej nawiedzają nasz kraj, nie są tak straszne. Klimatyzacja zdecydowanie poprawia komfort życia domowników. Ponadto klimatyzator domowy jest urządzeniem estetycznym i bardzo dobrze wkomponowuje się w wystrój każdego nowoczesnego wnętrza.

Klimatyzacja to również doskonałe rozwiązanie dla osób pracujących w domu, co w ostatnim czasie stało się niezwykle popularne. Klimatyzator zadba zarówno o odpowiednią temperaturę, zapewniając komfort termiczny, jak i o odpowiednią wilgotność powietrza, stwarzając optymalne warunki do efektywnej pracy.

FAQ

Jak wybrać odpowiedni rekuperator?

Wybór odpowiedniej mocy rekuperatora to kwestia wykonania prawidłowego i profesjonalnego projektu całej instalacji. Rekuperator jest najważniejszą częścią całego systemu, dlatego wszystkie jego elementu muszą ze sobą idealnie współpracować. Odpowiedni dobór mocy rekuperatora gwarantuje jego wydajność i poprawne działanie.

Jak dobrać moc klimatyzacji do domu?

Dobierając moc klimatyzatora domowego dobrze jest kierować się przyjętymi zasadami, które mówią, że na 10 metrów kwadratowych powierzchni wymaga się 1 kWh mocy chłodzącej. Do tego dochodzą parametry takie jak usytuowanie okien, nasłonecznienie i liczba użytkowników przebywających w pomieszczeniu.