BAXI Platinum BC Smart R32

De Dietrich oferta

Pompa ciepła powietrze-woda typu split inverter

Marka BAXI

Początki marki Baxi sięgają 1866 roku, kiedy to w Preston, w Wielkiej Brytanii została założona firma Baxendale & Sons (Baxi).

Firma Baxi szybko stała się odpowiedzialna za wiele przełomów inżynieryjnych, które zrewolucjonizowały rynek kotłów.

W 1955 roku Baxi było już znaną marką kotłów domowych, a 11 lat później firma wprowadziła na rynek kocioł gazowy, który był na tyle mały, żeby zmieścić się w przeciętnym domu, ale z mocą wystarczającą do ogrzania kilku grzejników.

Kocioł szybko stał się najbardziej znanym urządzeniem, do tego stopnia, że liczba pracowników Baxi wzrosła z 55 osób w 1949 osób do ponad 700 w 1970 roku.

W 1999 roku Baxi nabyło dział ogrzewania Blue Circle i Ocean Idroclima. Dało to początek Baxi Luna – gamie wiszących kotłów gazowych.

Rok później Baxi wprowadziła do Ameryki Północnej pierwsze kotły gazowe do ogrzewania i produkcji c.w.u.

W 1999 roku do brytyjskiej części Baxi Group dołączyła firma Smalterie Metallurgiche Venete – włoski producent domowych kotłów gazowych. Przez kolejne lata skala produkcji rosła, a na rynek wprowadzono nowatorskie urządzenia, dzięki czemu Grupa Baxi we Włoszech umacniała się na dominującej pozycji.

Kolejne zwiększenie potencjału nastąpiło w 2009 roku, kiedy to De Dietrich – Remeha Group i Baxi Group połączyły się, doprowadzając do powstania grupy BDR Thermea.

Dziś marka Baxi jest wiodącym producentem i dostawcą urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła i inne systemy grzewcze. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i efektywnością energetyczną, a ponad 150-letnie doświadczenie, pozwala na profesjonalną obsługę klientów.

Nowe, kompaktowe, stojące pompy ciepła z czynnikiem chłodniczym R32

Baxi uaktualnia swoją ofertę stojących pomp ciepła powietrze-woda typu split, wprowadzając nową pompę Platinum BC Smart iR32, wyposażoną w nową jednostkę wewnętrzną pracującą z czynnikiem chłodniczym R32 o niskim współczynniku GWP (GWP = 675). Nowa jednostka wewnętrzna ze zintegrowanym zasobnikiem ciepłej wody użytkowej o pojemności 190 litrów, charakteryzuje się eleganckim wyglądem i kompaktowymi wymiarami, dzięki czemu idealnie nadaje się do montażu w ograniczonych przestrzeniach. Szereg składa się z 3 modeli, z jednostką zewnętrzną o mocy 4,5; 6 lub 8 kW i zintegrowaną grzałką elektryczną o mocy 3 kW. Dzięki niewielkim rozmiarom, Platinum BC Smart iR32 z łatwością wkomponuje się w każde środowisko domowe, zwłaszcza w mieszkaniach lub nowych domach o powierzchni do 200 m2.

De Dietrich zdjęcie

Platinum BC Smart R32

 • Łatwa instalacja, szybkie uruchomienie – Dzięki konstrukcji ramowej z uszczelnionymi zaworami, połączenia hydrauliczne są prostsze, a rama i jednostka mogą być instalowane w różnym czasie. Dostępna jako wyposażenie dodatkowe.
 • Kompletny system – Pompa obiegowa o wysokiej wydajności, naczynie wzbiorcze, zawór bezpieczeństwa po stronie instalacji, filtr magnetyczny, manometr po stronie instalacji, przepływomierz, czujnik zewnętrzny, zawór termostatyczny c.w.u., zawór bezpieczeństwa c.w.u., anoda tytanowa na zasobniku, WSZYSTKO W STANDARDZIE.
 • Niewielka powierzchnia zabudowy – Dzięki kompaktowym wymiarom całkowite gabaryty systemu są ograniczone do 195x56x58 cm (wys. x sz. x gł.). Ponadto umieszczenie wszystkich elementów hydraulicznych z przodu umożliwia instalację produktu nawet we wnękach o wymiarach 60×60 cm.
 • Wysoki komfort ciepłej wody użytkowej – Zintegrowany zasobnik o pojemności 190 litrów z możliwością przygotowania ciepłej wody użytkowej o temperaturze do 60°C przez pompę ciepła i bardzo krótkim czasem ładowania: od 1 g. 25 min. w modelu 8 kW.
 • Wysoka efektywność zgodnie z oznaczeniem energetycznym ErP – Dyrektywa w sprawie etykietowania ( 2017/1369/UE) wymaga etykietowania
  produktów zgodnie z malejącą skalą energetyczną od A +++ do D (ogrzewanie) i od A + do F (ciepła woda). Szereg Platinum BC Smart iR32 osiąga klasę energetyczną A +++ dla ogrzewania (niskotemperaturowe) i A + dla ciepłej wody.
De Dietrich zdjęcie

 • Maksymalna efektywność energetyczna
 • Pompa ciepła z zasobnikiem c.w.u. o poj. 190 litrów
 • Kompatybilność z systemem Baxi Mago do zdalnego zarządzania komfortem (wyposażenie dodatkowe)
 • Zintegrowane zarządzanie drugim obiegiem mieszającym lub integracja z kolektorami słonecznymi (opcjonalne)
 • Zintegrowana grzałka elektryczna o mocy 3 kW
 • Sprężarka inwerterowa DC o dużym zakresie pracy
 • Czynnik chłodniczy o niskim GWP (R32)
 • Wyjątkowo cicha jednostka wewnętrzna (moc akustyczna <36 dBA)
De Dietrich zdjęcie

GWARANCJA 5 LAT NA POMPY CIEPŁA

Znamy nasze urządzenia od podszewki i wiemy, że można na nich polegać przez długie lata. Aby zapewnić Wam jeszcze większy komfort użytkowania, jako nieliczni na rynku wydłużyliśmy okres gwarancji na nasze pompy ciepła aż do 5 lat!

 • Auriga
 • Auriga A
 • Platinum BC Smart iR32

Szeroka sieć sprzedaży - Grupa ABG

Urządzenia marki BAXI dostępne są w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w tym, w sieci sprzedaży Grupy ABG – aby zobaczyć, kliknij mapkę.


 

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA BAXI SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia BAXI spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

Platinum BC Smart R32
Platinum BC Smart R32 Dowiedz się więcej Dane techniczne