MCX PLUS

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Standard

De Dietrich odznaki
De Dietrich zdjęcie

ISTOTA KONDENSACJI

Oszczędność energii i ciepła woda do woli, zwarta budowa i atrakcyjna cena. Nie zastanawiaj się nad wyborem!
Znakomita relacja jakości do ceny, połączenie techniki kondensacyjnej z parametrami eksploatacyjnymi gazu ziemnego i propanu. Prawdziwa skondensowana innowacja.

 

 

De Dietrich zdjęcie

OSZCZĘDZANIE ENERGII JEST WAŻNE DLA MOJEJ RODZINY

ODKRYJ KORZYŚCI JAKIE DAJE KONDENSACJA

 • Zoptymalizowana wydajność: sprawność do 110,2%!
 • Znaczne obniżenie rachunków
 • Ochrona środowiska dzięki niskiej emisji zanieczyszczeń
De Dietrich zdjęcie

BRAK U MNIE MIEJSCA, POTRZEBNY MI KOCIOŁ KOMPAKTOWY

 • Dzięki jego kompaktowym wymiarom można go wszędzie zamontować
 • Charakteryzuje się estetycznym wyglądem
 • Jest wyjątkowo lekki i cichy
De Dietrich zdjęcie

KONDENSACJA DLA WIĘKSZEJ OSZCZĘDNOŚCI

Rozwijana przez De Dietrich technologia kondensacyjna zapewni Państwu:

 • Do 30%* oszczędności energii
 • Niską emisję NOx i CO dzięki oszczędnemu palnikowi PREMIX ze stali nierdzewnej
 • Dużą odporność na korozję i wahania temperatury wymiennika kotła wykonanego ze stali nierdzewnej

 

* W porównaniu do kotła w technologii tradycyjnej, 18–20-letni, bez regulacji i bez programowania.

 

De Dietrich zdjęcie

CIEPŁA WODA DO WOLI - KOMFORT DLA WSZYSTKICH

Kocioł gazowy kondensacyjny MCX PLUS zapewni Państwu komfort ciepłej wody użytkowej w dużej ilości i o oczekiwanej temperaturze.

 • Wyjątkowa wydajność: do 19 litrów/minutę przy poborze mieszanym kuchnia/łazienka
 • Ciepła woda zawsze o właściwej temperaturze
 • Czysta woda dzięki pokryciu wnętrza podgrzewacza warstwą emalii o dużej zawartości kwarcu (MCX 24 PLUS W-E120.61 LINDO, MCX 24 PLUS W-E150.61 LINDO)
 • Długi okres eksploatacji podgrzewacza dzięki anodzie magnezowej, chroniącej go przed korozją

OKREŚLENIE POTRZEB

Informacje te są niewiążące i odnoszą się do typowego domu mieszkalnego. Prosimy poradzić się instalatora, który zaproponuje rozwiązanie najbardziej odpowiednie dla Państwa potrzeb.

De Dietrich zdjęcie

PROSTOTA W DZIAŁANIU

Kotły MCX PLUS są wyposażone w bardzo prostą konsolę sterowniczą posiadającą:

 • 4 przyciski sterujące i ciśnieniomierz wskazówkowy
 • Czytelny wyświetlacz
 • Możliwość podłączenia termostatu pokojowego
De Dietrich zdjęcie

DOSKONAŁA INTEGRACJA

Kocioł MCX PLUS jest idealny dla małych przestrzeni i może być zainstalowany w bardzo małych wnękach:

 • Niewielkie wymiary: 670 mm wysokości, 400 mm szerokości i 300 mm głębokości
 • Lekki, waży tylko 30 kg
 • Różne rodzaje podłączeń, przewód pow.-spal., Bi-flux, komin
 • Bardzo cicha praca
De Dietrich zdjęcie

DLA MOJEGO KOMFORTU PRAGNĘ OBFITEJ ILOŚCI CIEPŁEJ WODY

MCX PLUS ZAPEWNIA:

 • Stałą temperaturę bez wahań
 • Natychmiastowy komfort na żądanie
 • Dużą ilość ciepłej wody do dyspozycji
De Dietrich zdjęcie

OSZCZĘDZAJ DODATKOWO DZIĘKI ŁĄCZENIU ENERGII

Przy pomocy De Dietrich można łączyć MCX PLUS z innymi źródłami energii (pompa ciepła, kominek z płaszczem wodnym, systemy solarne, itp.) dla utworzenia wydajnych i oszczędnych systemów wykorzystujących wiele rodzajów energii.

 • Swoboda wyboru
 • Do 60% c.w.u. dzięki bezpłatnej energii słonecznej
 • Ochrona planety

JAKOŚĆ, NIEZAWODNOŚĆ, TRWAŁOŚĆ

Sukces De Dietrich od stuleci opiera się na prawdziwych wartościach, takich jak jakość, niezawodność, trwałość. De Dietrich dbająco środowisko i Państwa komfort, wykorzystuje aktualnie różne źródła energii odnawialnych, chroniąc naszą planetę. Urządzenia grzewcze marki De Dietrich są szczytem innowacji dzięki zaangażowaniu szeregu inżynierów i specjalistów De Dietrich. Charakteryzują się one optymalną Jakością i rzadko spotykaną wysoką trwałością.

DOSTĘPNY WYŁĄCZNIE W SIECI HURTOWNI INSTAL KONSORCJUM

Kotły MCX PLUS dostępne są wyłącznie w sieci hurtowni INSTAL KONSORCJUM. Sprawdź, gdzie znajduje się Twój najbliższy oddział.

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

MCX PLUS 24
MCX PLUS 24 Dowiedz się więcej
MCX PLUS 24/28 MI
MCX PLUS 24/28 MI Dowiedz się więcej
MCX PLUS 24/LINDO
MCX PLUS 24/LINDO Dowiedz się więcej