MCR4

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Standard

De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich zdjęcie

MCR4 : 4 FILARY TWOJEGO KOMFORTU

 • OSZCZĘDNY – Modulacja od 10 do 100%, gwarantuje zwiększoną wydajność i dłuższą żywotność kotła.
 • DYSKRETNY – Kompaktowa obudowa z dodatkowym wytłumieniem sprawi, że nie odczujesz jego obecności.
 • UNIWERSALNY – Kompletny typoszereg (1-f, 2-f, z zasobnikiem) – spełni indywidualne potrzeby użytkownika.
 • SMARTNowa intuicyjna konsola sterownicza kompatybilna z inteligentnym termostatem pokojowym SMART TC°, który umożliwi połączenie z Wi-Fi i zdalną kontrolę pracy instalacji za pomocą smartfonu lub tabletu.
De Dietrich zdjęcie

MCR4: 4 ROZWIĄZANIA UŁATWIAJĄCE PRACE INSTALATOROWI

 • Gas Adaptive System – elektroniczny system kontroli spalania (GAS), optymalizuje czas pierwszego uruchomienia i czynności serwisowych, gwarantuje automatyczną kontrolę spalania i dostosowuje pracę kotła w zależności od kategorii gazu E, Lw, Ls lub Butan/Propan.
 • Moduł hydrauliczny wykonany z mosiądzu, gwarantuje dłuższą wytrzymałość i minimalizuje ryzyko uszkodzeń mechanicznych powstałych podczas czynności serwisowych.
 • E-Pilot (platforma regulacyjna BDR) – konsola sterownicza z wbudowaną automatyką pogodową z intuicyjnym interfejsem zapewnia łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych kotła.
 • Płytka rozszerzeń SCB-17B – opcjonalny element wyposażenia do bezpośredniej zabudowy w kotle, umożliwia zarządzanie dodatkowym obiegiem grzewczym bez konieczności używania zewnętrznych regulatorów.

WYDAJNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚĆ

System modulacji kotła serii MCR4 jest w stanie dostosować wytwarzaną moc cieplną do zapotrzebowania cieplnego budynku, zapobiegając nadmiernemu przegrzaniu/wychłodzeniu pomieszczeń.

Szeroki zakres modulacji (aż do 1:10), który wyróżnia kotły MCR4, pozwala na znaczną redukcję załączeń i wyłączeń, poprawiając tym samym sprawność kotła
i gwarantując użytkownikowi końcowemu znaczne oszczędności.

 

De Dietrich zdjęcie

MCR4: 4 KLUCZOWE ELEMENTY JAKOŚCI

 • Wymiennik główny ze stali nierdzewnej o wysokiej sprawności posiada łatwy dostęp do komory spalania oraz zapewnia wytrzymałość i długą żywotność.
 • Wysokojakościowa pompa obiegowa z magistralą komunikacyjną LIN-BUS, umożliwia elastyczną transmisję danych oraz usprawnia diagnostykę i wykrywanie awarii.
 • Mosiężny moduł hydrauliczny gwarantuje niezawodność i trwałość
 • 2-częściowy syfon kondensatu z łatwo demontowalną częścią roboczą ułatwia czyszczenie, a taca ociekowa połączona z syfonem kondensatu jest istotnym elementem chroniącym wnętrze kotła przed ewentualnym zalaniem elektroniki kotła.
De Dietrich zdjęcie

KONSOLA STEROWNICZA E-PILOT: PROSTA I INTUICYJNA

 • • Łatwy dostęp do wszystkich parametrów regulacyjnych kotła
 • Elektroniczna kontrola ciśnienia w instalacji
 • Informacje o strefach i błędach są dostępne z poziomu ekranu głównego
 • Kompatybilna z naszymi aplikacjami De Dietrich Start i De Dietrich Service Tool z opcjonalną bramką Bluetooth GTW35
De Dietrich zdjęcie

KOMPATYBILNY Z INTELIGENTNYM TERMOSTATEM POKOJOWYM SMART TC°

Zdalne sterowanie ogrzewaniem dla większego komfortu i oszczędności

Dzięki naszemu termostatowi SMART TC° oraz jego bezpłatnej aplikacji DE DIETRICH SMART, możliwe jest:

 • zarządzanie wieloma strefami grzewczymi
 • przygotowanie indywidualnych harmonogramów pracy systemu grzewczego
 • ustawianie temperatury oraz programu ciepłej wody użytkowej
 • monitorowanie zużycia energii
 • ostrzeżenie o nieprawidłowym działaniu wysyłane bezpośrednio na smartfon
 • integracja z asystentem głosowym Amazon Alexa lub Google Home za pomocą aplikacji De Dietrich Smart.

Wyposażenie instalacji w inteligentny termostat SMART TC° oraz czujnik temperatury zewnętrznej zwiększa klasę energetyczną układu do A+, zgodnie z rozporządzeniem ERP.

De Dietrich zdjęcie

ROZSZERZONA GWARANCJA

Standardowo gazowe kotły kondensacyjne w naszej ofercie objęte są 2-letnią gwarancją. Jednakże w trosce o bezpieczeństwo oraz komfort użytkownika wprowadzamy rozszerzoną gwarancję na kotły MCR4. Rozszerzona gwarancja obejmuje 5 lat na kocioł oraz 8 lat na wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej. W tym celu przygotowaliśmy dla Państwa specjalne pakiety, które upoważniają użytkowników do rozszerzonej gwarancji.

Po więcej informacji na temat rozszerzonej gwarancji dla kotłów MCR4 zapraszamy na naszą stronę internetową
https://dedietrich.pl/serwis/warunki-gwarancji/

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

MCR4 19/20 MI, 24/29 MI, 32/35 MI
MCR4 19/20 MI, 24/29 MI, 32/35 MI Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
MCR4 19, 24, 32/SRK(100, 150)MG
MCR4 19, 24, 32/SRK(100, 150)MG Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR4 19, 24, 32/AQUAVIE(100, 125, 150)
MCR4 19, 24, 32/AQUAVIE(100, 125, 150) Dowiedz się więcej Dane techniczne