MCR3 evo

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Standard

De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich zdjęcie

MCR3 evo : MOCNY. CENIONY. REWELACYJNY.

Oszczędność, wydajność, komfort, prostota… jednym słowem, MCR3 evo! Nowa, całkowicie innowacyjna koncepcja kotłów, która zagwarantuje Ci wykorzystanie przewag kondensacji. Zużyjesz mniej energii, a Twoje rachunki będą niższe. Pod względem ogrzewania i ciepłej wody użytkowej MCR3 evo wyróżnia się dzięki swoim wysokim parametrom eksploatacyjnym i nowemu wzornictwu w mini formacie. MCR3 evo, wymyślony dla Ciebie. Szeroka oferta kotłów jednofunkcyjnych dostarczanych z podgrzewaczami c.w.u. w zależności od potrzeb.

De Dietrich zdjęcie

W 100% EKONOMICZNY, W 100% WYDAJNY

Przy pomocy techniki kondensacyjnej otrzymasz połączenie oszczędności
z wydajnością:

 • Wysoka sprawność: do 110,5% dzięki odzyskaniu ciepła zawartego w spalinach
 • Oszczędność energii do 30% w porównaniu z kotłem klasycznym*
 • Wymiennik o ultra szybkiej reakcji wykonany ze stopu aluminiowo-krzemowego
 • Palnik modulujący w zakresie od 24 do 100% mocy dla lepszego dopasowania do potrzeb
 • Modulująca pompa klasy A dla optymalnego zużycia energii elektrycznej
  *Kotły starej generacji 18-20-letnie bez regulacji i oprogramowania

KORZYŚĆ: Oszczędność energii do 30%

 

De Dietrich zdjęcie

CIEPŁA WODA DO WOLI

Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie, taki jest MCR3 evo:

 • Wersja 2-funkcyjna, z mikroakumulacją, z przepływem do 17 l/min. dla maksymalnej wydajności przy niewielkich rozmiarach*
 • Wydajność 20 litrów na minutę dzięki podgrzewaczowi o pojemności 100 lub 150 litrów
 • Dzięki powłoce wewnętrznej podgrzewacza wykonanej z emalii o wysokiej zawartości kwarcu zapewniona jest czystość wody
 • Przedłużona trwałość zasobnika dzięki anodzie magnezowej, chroniącej przed korozją

* dla MCR3 evo 30/35MI

KORZYŚĆ: Komfort c.w.u. do 20 litrów/min.

De Dietrich zdjęcie

ŁATWE I SZYBKIE INSTALOWANIE

MCR3 evo to doskonałe uproszczenie. Dzięki jego nastawom wstępnym i zamontowanemu fabrycznie wyposażeniu instaluje się go łatwo i szybko w minimalnej
przestrzeni.

 • Kompaktowe wymiary: wysokość 55 cm, szerokość 37 cm, głębokość 36 cm
 • Mały ciężar: 26 kg. Do zawieszenia kotła wystarczy jedna osoba
 • Łatwe dopasowanie: MCR3 evo zamontujesz tam gdzie zechcesz
 • Podłączenie do komina lub przewodu powietrzno-spalinowego

KORZYŚĆ: Najbardziej kompaktowy na rynku!

De Dietrich zdjęcie

INWESTYCJA W JAKOŚĆ

 • Zoptymalizowane funkcje i wyposażenie
 • Wysoka wydajność
 • Bardzo prosta obsługa
 • Szereg podgrzewaczy ze stali nierdzewnej
De Dietrich zdjęcie

PAKIET GWARANCYJNY

Kotły MCR3 evo w pakietach z podgrzewaczami ze stali nierdzewnej objęte są specjalnym pakietem gwarancyjnym 8/8. Okresem gwarancji 8 lat objęty jest wymiennik główny kotła oraz pogrzewacz ze stali nierdzewnej. MCR3 evo to gwarancja na wieloletnie użytkowanie.

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

MCR3 evo 15T, 24T, 35T
MCR3 evo 15T, 24T, 35T Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR3 evo 24/28(30/35)MI
MCR3 evo 24/28(30/35)MI Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR3 evo..MI/SW...SN
MCR3 evo..MI/SW...SN Dowiedz się więcej Dane techniczne