MCR3 evo

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Standard

De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki
De Dietrich zdjęcie

MCR3 evo : MOCNY. CENIONY. REWELACYJNY.

Oszczędność, wydajność, komfort, prostota… jednym słowem, MCR3 evo! Nowa, całkowicie innowacyjna koncepcja kotłów, która zagwarantuje Ci wykorzystanie przewag kondensacji. Zużyjesz mniej energii, a Twoje rachunki będą niższe. Pod względem ogrzewania i ciepłej wody użytkowej MCR3 evo wyróżnia się dzięki swoim wysokim parametrom eksploatacyjnym i nowemu wzornictwu w mini formacie. MCR3 evo, wymyślony dla Ciebie. Szeroka oferta kotłów jednofunkcyjnych dostarczanych z podgrzewaczami c.w.u. w zależności od potrzeb.

De Dietrich zdjęcie

W 100% EKONOMICZNY, W 100% WYDAJNY

Przy pomocy techniki kondensacyjnej otrzymasz połączenie oszczędności
z wydajnością:

 • Wysoka sprawność: do 110,5% dzięki odzyskaniu ciepła zawartego w spalinach
 • Oszczędność energii do 30% w porównaniu z kotłem klasycznym*
 • Wymiennik o ultra szybkiej reakcji wykonany ze stopu aluminiowo-krzemowego
 • Palnik modulujący w zakresie od 24 do 100% mocy dla lepszego dopasowania do potrzeb
 • Modulująca pompa klasy A dla optymalnego zużycia energii elektrycznej
  *Kotły starej generacji 18-20-letnie bez regulacji i oprogramowania

KORZYŚĆ: Oszczędność energii do 30%

 

De Dietrich zdjęcie

CIEPŁA WODA DO WOLI

Ciepła woda użytkowa, czysta i w dużej ilości, o stałej temperaturze, kiedy tylko zapragniecie, taki jest MCR3 evo:

 • Wersja 2-funkcyjna, z mikroakumulacją, z przepływem do 17 l/min. dla maksymalnej wydajności przy niewielkich rozmiarach*
 • Wydajność 20 litrów na minutę dzięki podgrzewaczowi o pojemności 100 lub 150 litrów
 • Dzięki powłoce wewnętrznej podgrzewacza wykonanej z emalii o wysokiej zawartości kwarcu zapewniona jest czystość wody
 • Przedłużona trwałość zasobnika dzięki anodzie magnezowej, chroniącej przed korozją

* dla MCR3 evo 30/35MI

KORZYŚĆ: Komfort c.w.u. do 20 litrów/min.

De Dietrich zdjęcie

ŁATWE I SZYBKIE INSTALOWANIE

MCR3 evo to doskonałe uproszczenie. Dzięki jego nastawom wstępnym i zamontowanemu fabrycznie wyposażeniu instaluje się go łatwo i szybko w minimalnej
przestrzeni.

 • Kompaktowe wymiary: wysokość 55 cm, szerokość 37 cm, głębokość 36 cm
 • Mały ciężar: 26 kg. Do zawieszenia kotła wystarczy jedna osoba
 • Łatwe dopasowanie: MCR3 evo zamontujesz tam gdzie zechcesz
 • Podłączenie do komina lub przewodu powietrzno-spalinowego

KORZYŚĆ: Najbardziej kompaktowy na rynku!

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

MCR3 evo 15T, 24T, 35T
MCR3 evo 15T, 24T, 35T Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR3 EVO 15T/SR100MG, 24T/SR(100, 150)MG, 35T/SR(100,150)MG
MCR3 EVO 15T/SR100MG, 24T/SR(100, 150)MG, 35T/SR(100,150)MG Dowiedz się więcej Dowiedz się więcej
MCR3 EVO 15T/SRK100MG, 24T/SRK(100, 150)MG, 35T/SRK(100,150)MG
MCR3 EVO 15T/SRK100MG, 24T/SRK(100, 150)MG, 35T/SRK(100,150)MG Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR3 EVO 24T (35T)/AQUAVIE
MCR3 EVO 24T (35T)/AQUAVIE Dowiedz się więcej Dane techniczne
MCR3 evo 24/28(30/35)MI
MCR3 evo 24/28(30/35)MI Dowiedz się więcej Dane techniczne