Luna Compact

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Marka BAXI

Początki marki Baxi sięgają 1866 roku, kiedy to w Preston, w Wielkiej Brytanii została założona firma Baxendale & Sons (Baxi).

Firma Baxi szybko stała się odpowiedzialna za wiele przełomów inżynieryjnych, które zrewolucjonizowały rynek kotłów.

W 1955 roku Baxi było już znaną marką kotłów domowych, a 11 lat później firma wprowadziła na rynek kocioł gazowy, który był na tyle mały, żeby zmieścić się w przeciętnym domu, ale z mocą wystarczającą do ogrzania kilku grzejników.

Kocioł szybko stał się najbardziej znanym urządzeniem, do tego stopnia, że liczba pracowników Baxi wzrosła z 55 osób w 1949 osób do ponad 700 w 1970 roku.

W 1999 roku Baxi nabyło dział ogrzewania Blue Circle i Ocean Idroclima. Dało to początek Baxi Luna – gamie wiszących kotłów gazowych.

Rok później Baxi wprowadziła do Ameryki Północnej pierwsze kotły gazowe do ogrzewania i produkcji c.w.u.

W 1999 roku do brytyjskiej części Baxi Group dołączyła firma Smalterie Metallurgiche Venete – włoski producent domowych kotłów gazowych. Przez kolejne lata skala produkcji rosła, a na rynek wprowadzono nowatorskie urządzenia, dzięki czemu Grupa Baxi we Włoszech umacniała się na dominującej pozycji.

Kolejne zwiększenie potencjału nastąpiło w 2009 roku, kiedy to De Dietrich – Remeha Group i Baxi Group połączyły się, doprowadzając do powstania grupy BDR Thermea.

Dziś marka Baxi jest wiodącym producentem i dostawcą urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła i inne systemy grzewcze. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i efektywnością energetyczną, a ponad 150-letnie doświadczenie, pozwala na profesjonalną obsługę klientów.

Nowoczesny i kompaktowy gazowy kocioł kondensacyjny

Luna Compact, nowy kocioł marki Baxi, zaprojektowany do montażu w mieszkaniach lub domach o niewielkich i średnich rozmiarach, jak również we wszystkich miejscach, w których przestrzeń jest ograniczona. Dzięki kompaktowym wymiarom (700x395x285 mm) może być montowany również w szafkach kuchennych.

Pełna gama produktów obejmuje 4 modele: jeden model tylko do ogrzewania (1.24) oraz trzy modele do natychmiastowej produkcji c.w.u. (20, 24 i 28).

Wszystkie modele są solidne, trwałe i niezawodne. Ponadto, nowa platforma elektroniczna dodatkowo podniosła jakość produktu, kładąc mocny akcent na wymagania klientów związane z prostym i intuicyjnym sterowaniem, a jednocześnie z potrzebą wydajnego i zoptymalizowanego systemu.

De Dietrich zdjęcie

Innowacyjny wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej

Gama kotłów kondensacyjnych Luna Compact posiada innowacyjny, jednowężownicowy wymiennik ciepła ze stali nierdzewnej, z dużymi przekrojami przepływu wody, zapewniającymi większą wydajność cieplną i sezonową efektywność energetyczną.

Cechy:
• pojedyncza wężownica ze stali nierdzewnej: zaprojektowana z dużymi przekrojami przepływu wody, aby ograniczyć odkładanie się osadu i ułatwić czyszczenie. Stal nierdzewna gwarantuje odporność na korozję i długą trwałość, natomiast duże przekroje przepływu wody, zapobiegają zatorom, utrzymując wysoką wydajność mimo upływu czasu;

• większa sezonowa efektywność energetyczna: zoptymalizowany projekt znacznie zmniejsza spadki ciśnienia, poprawiając efektywność energetyczną przez cały rok. Zapewnia bardziej wydajne przekazywanie ciepła, przyczyniając się do zmniejszenia kosztów pracy;

• niezawodność i trwałość: dzięki formie wężownicy i łatwemu dostępowi do komory spalania, system utrzymuje optymalne warunki przy minimalnym nakładzie związanym z czyszczeniem. System został zaprojektowany, aby wytrzymać trudne warunki pracy, zapewniając długą trwałość i niezawodność, mimo upływu czasu.

Wydajność i oszczędność

System modulacji w kotłach Luna Compact dostosowuje produkowaną moc cieplną do mocy wymaganej przez budynek, unikając nadmiernego przegrzania / wychłodzenia pomieszczeń.
Szeroki zakres modulacji (do 1:10) wyróżniający kotły Luna Compact, pozwala na znaczącą redukcję wyłączeń/włączeń, poprawiając w ten sposób wydajność kotła i gwarantując użytkownikowi końcowemu znaczącą oszczędność. Użytkownik może również cieszyć się mniejszym hałasem dzięki temu, że nie występują powtarzające się etapy włączania / wyłączania, które po pewnym czasie mogą również wpłynąć negatywnie na trwałość komponentów.

De Dietrich zdjęcie

Gas Adaptive System

Jest to innowacyjny system, który dzięki nowej elektronice sterującej i nowemu elektronicznemu zaworowi gazowemu, gwarantuje automatyczną kontrolę spalania, w celu stałego utrzymania maksymalnych wartości wydajności.

Zalety:
• nie wymaga ręcznej interwencji – ograniczenie pomiarów, kalibracji lub wymiany dyszy
• dzięki temu systemowi, kocioł dostosowuje się automatycznie do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, utrzymując wydajność na stałym poziomie
• kocioł wykonuje ciągłą autoregulację, aby utrzymać wartości maksymalnej wydajności, sprzyjając zmniejszeniu zużycia gazu i generując mniej zanieczyszczenia, dzięki stałej kontroli procesu spalania

 

Konsola sterownicza

Panel sterowania w kotłach Luna Compact posiada intuicyjny interfejs zawierający:

  • panel sterowania z czarnym wyświetlaczem, który ułatwia odczyt;
  • proste ustawienia regulacji temperatury grzania i c.w.u., dzięki czterem przyciskom;
  • 4 przyciski z przypisaną funkcją: menu, potwierdzenie, powrót do poprzedniego poziomu, reset, tryb lato, tryb zima, wyłączenie;
  • wyświetlanie ciśnienia instalacji na wyświetlaczu oraz wyświetlanie ostrzeżenia w razie ewentualnego zmniejszenia ciśnienia, aby nie doszło do blokady kotła.

Komfort w c.w.u. - Natychmiastowa ciepła woda

 

3 funkcje dla idealnej temperatury wody: Zarządzanie ciepłą wodą użytkową można udoskonalić i usprawnić poprzez aktywację trzech specjalnych funkcji:

Funkcja komfort
Dzięki nowemu oprogramowaniu zainstalowanemu w Luna Compact, uzyskanie pożądanej temperatury wody użytkowej jest szybsze, co zmniejsza do minimum czas oczekiwania oraz pozwala zaoszczędzić wodę. W razie chwilowego odcięcia wody użytkowej, kocioł podgrzewa płytowy wymiennik ciepła aż do 30 minut, co pozwala zwiększyć komfort podczas kolejnego zapotrzebowania na ciepłą wodę.

Funkcja ECO
Jeśli kocioł współpracuje z instalacją niskotemperaturową, unika się załączenia zaworu trójdrożnego po zamknięciu wody użytkowej, utrzymując odpowiednią temperaturę wewnątrz kotła podczas ponownego otwarcia. Ta funkcja pozwala ograniczyć marnowanie energii.

Funkcja boost
Ta funkcja w kotłach oferujących tylko ogrzewanie (Luna Compact 1.24) przyspiesza uzyskanie temperatury wody użytkowej, wymuszając temperaturę na idealnym poziomie komfortu przez 30 minut (tylko w połączeniu
z podgrzewaczem c.w.u.).

H2 Ready

De Dietrich zdjęcie

Sterowanie komfortem z Baxi Mago

Komfort na wyciągnięcie ręki

Kotły Luna Compact można połączyć z Baxi Mago, termostatem modulacyjnym z wbudowanym WI-FI, stworzonym w celu ułatwienia życia instalatorów, centrów pomocy i użytkowników końcowych, ponieważ pozwala na sterowanie komfortem domowym bezpośrednio z aplikacji, dzięki połączeniu WI-FI.
Jeśli pobierzesz na smartfon specjalną aplikację, możesz połączyć się z Baxi Mago, aby kontrolować temperaturę, sterować strefami grzewczymi, wyświetlać wykres zużycia, odczytać ewentualne komunikaty o błędach, ustawiać tryb wakacji, itp. To innowacyjne narzędzie o unikalnym designie, które łączy niezwykłą praktyczność z nowoczesną estetyką.

Szeroka sieć sprzedaży - Grupa ABG

Urządzenia marki BAXI dostępne są w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w tym, w sieci sprzedaży Grupy ABG – aby zobaczyć, kliknij mapkę.


 

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
  • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE “Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalach Facebook, YouTube i Instagram. Znajdziesz tam masę informacji na temat naszych urządzeń, aktualności oraz najświeższych promocji.


Lista produktów

Luna Compact 1.24
Luna Compact 1.24 Dowiedz się więcej
Luna Compact 20, 24, 28
Luna Compact 20, 24, 28 Dowiedz się więcej Dane techniczne