Jan Kita

Konkurs Źródło domowego ciepła

KONKURS ŹRÓDŁO DOMOWEGO CIEPŁA

Naturalne źródło domowego ciepła bije od rodziny i domowego ogniska w którym czujemy się bezpieczni. Źródłem domowego ciepła jest również to co wytwarza ciepło, dające nam poczucie spokoju i wygody, którym możemy się cieszyć z najbliższymi. Ciepło tworzymy my, nasi najbliżsi, ale jest też ciepło, które otula nas i tworzy przyjemną atmosferę w naszym domu.

Odnawialne Źródła Energii to nie tylko produkcja energii elektrycznej powstająca z poszanowaniem środowiska naturalnego, OZE to również produkcja czystej, naturalnej energii cieplnej dla każdego z nas. Planeta Ziemia to nasz dom, zarówno naszych najbliższych jak i wszystkich ludzi na całym świecie. Ziemia to dom nasz wszystkich i jedyny dom na którym ludzkość żyje, dlatego trzeba o niego dbać każdego dnia. Korzystanie z OZE w codziennym życiu to najlepsze co każdy człowiek, żyjący w swojej społeczności lokalnej może zrobić dla dobra Ziemi. Ochrona środowiska naturalnego ma swój początek w każdym domu, następnie rozszerza się na całe miejscowości, gminy, województwa, kraje i kontynenty. Uważam, że kreowanie godnych naśladowania postaw mających na celu szacunek do środowiska naturalnego oraz wykorzystywania niewyczerpalnych źródeł energii natury w każdym domu przyczyni się do ochrony naszego domu-Ziemi przed zniszczeniem i zachowa go dla przyszłych pokoleń.

Aktualnie źródłem ciepła w moim domu jest piec opalany węglem kamiennym. Piec został zamontowany w okresie PRL, we wczesnych latach 80. gdy nie było żadnego wyboru źródła ciepła, a ochrona środowiska naturalnego była fikcją. Piec jest bardzo wyeksploatowany, regularnie serwisowany, a komin jest czyszczony przed sezonem grzewczym. Załączone zdjęcia z kotłowni potwierdzają nienajlepszą kondycję niespełna czterdziestoletniego pieca, który zapewnia ciepło całej rodzinie.

Udział w konkursie i szansa na wymianę starego pieca na ekologiczne źródło ciepła De Dietrich Technika Grzewcza to byłoby spełnienie marzeń rodziny na nową jakość i nowe życie z poszanowaniem środowiska naturalnego. Większa świadomość dotycząca ochrony środowiska oraz wykorzystania odnawialnych źródeł energii nie wystarczyła, żeby wymienić dotychczasowe źródło ciepła w domu. Głównym czynnikiem, który uniemożliwiał wymianę starego pieca na nowoczesne źródło ciepła w piętrowym domu był brak środków pieniężnych na zrealizowanie tego celu. Możliwość zakwalifikowania się do konkursu organizowanego przez De Dietrich Technika Grzewcza oraz szansa na wygranie nowoczesnego i ekologicznego źródła ciepła w domu może być pierwszym krokiem do zmiany na ekologiczne źródło ciepła wśród innych mieszkańców miejscowości w której żyję.

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii Konkursu „De Dietrich – Źródło domowego ciepła” jak też naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów.

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad dwadzieścia pięć tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.