Duo-tec Compact E

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

Marka BAXI

Początki marki Baxi sięgają 1866 roku, kiedy to w Preston, w Wielkiej Brytanii została założona firma Baxendale & Sons (Baxi).

Firma Baxi szybko stała się odpowiedzialna za wiele przełomów inżynieryjnych, które zrewolucjonizowały rynek kotłów.

W 1955 roku Baxi było już znaną marką kotłów domowych, a 11 lat później firma wprowadziła na rynek kocioł gazowy, który był na tyle mały, żeby zmieścić się w przeciętnym domu, ale z mocą wystarczającą do ogrzania kilku grzejników.

Kocioł szybko stał się najbardziej znanym urządzeniem, do tego stopnia, że liczba pracowników Baxi wzrosła z 55 osób w 1949 osób do ponad 700 w 1970 roku.

W 1999 roku Baxi nabyło dział ogrzewania Blue Circle i Ocean Idroclima. Dało to początek Baxi Luna – gamie wiszących kotłów gazowych.

Rok później Baxi wprowadziła do Ameryki Północnej pierwsze kotły gazowe do ogrzewania i produkcji c.w.u.

W 1999 roku do brytyjskiej części Baxi Group dołączyła firma Smalterie Metallurgiche Venete – włoski producent domowych kotłów gazowych. Przez kolejne lata skala produkcji rosła, a na rynek wprowadzono nowatorskie urządzenia, dzięki czemu Grupa Baxi we Włoszech umacniała się na dominującej pozycji.

Kolejne zwiększenie potencjału nastąpiło w 2009 roku, kiedy to De Dietrich – Remeha Group i Baxi Group połączyły się, doprowadzając do powstania grupy BDR Thermea.

Dziś marka Baxi jest wiodącym producentem i dostawcą urządzeń grzewczych, takich jak kotły gazowe, kotły olejowe, pompy ciepła i inne systemy grzewcze. Nasze produkty charakteryzują się wysoką jakością, innowacyjnością i efektywnością energetyczną, a ponad 150-letnie doświadczenie, pozwala na profesjonalną obsługę klientów.

ZAWSZE CIEPŁO

De Dietrich zdjęcie

OFERTA W ZGODZIE Z NATURĄ

Nowa gama kotłów kondensacyjnych Duo-tec Compact E została zaprojektowana z myślą o wymaganiach Dyrektywy Ekoprojektu i znakowania energetycznego, aby sprostać potrzebom nowych instalacji, jak również na zastąpienie dotychczasowych, często nieefektywnych źródeł ciepła. Poza technologią kondensacji, która zapewnia bardzo wysoką efektywność i wydajność, wśród zalet kotłów Duo-tec Compact E wymienić należy oszczędność energii i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Kotły Duo-tec Compact E są wyposażone w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, z szeregiem dedykowanych przycisków, które znacznie ułatwiają obsługę kotła. Regulacja temperatury c.w.u. i c.o. nie wymaga wchodzenia do menu, ale odbywa się za pomocą wygodnych przycisków z przodu kotła. Czytelny wyświetlacz umożliwia prezentację i szybką zmianę pozostałych parametrów pracy kotła.

De Dietrich zdjęcie

INFORMACJE O PRACY KOTŁA NA ŻYCZENIE

Naciskając dedykowany przycisk  na panelu sterowania, możemy się dowiedzieć różnorodnych informacji o działaniu kotła, takich jak ciśnienie wody w obiegu grzewczym (czujnik ciśnienia zamieszczony jest w module hydraulicznym), zadaną temperaturę zasilania ogrzewania, temperaturę powrotu z ogrzewania, temperaturę zewnętrzną (jeżeli zamontowano czujnik pogodowy) oraz zadaną temperaturę c.w.u.

NAJWYŻSZA SPRAWNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI

GAC – GAS ADAPTIVE CONTROL

Jest to nowoczesny system, który dzięki systemowi elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu gwarantuje automatyczną kontrolę spalania, które zapewnia stałe parametry najwyższej wydajności.
Zalety:

  • brak konieczności regulacji manualnej – bez pomiarów, kalibracji czy wymiany dysz
  • dzięki systemowi GAC kocioł samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, utrzymując przy tym stałą wydajność
  • dzięki kontroli spalin kocioł samoczynnie reguluje się, aby utrzymać najwyższą sprawność, zapewniając przy tym zmniejszenie zapotrzebowania na energię i minimalizację emisji szkodliwych substancji

De Dietrich zdjęcie

DOSTOSOWANY DO TWOICH POTRZEB

Kotły Duo-tec Compact E dzięki modulacji dostosowują swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania budynku w energię oraz Twoich potrzeb.

Modulacja 1:7

  • Większa sprawność dzięki mniejszej ilości załączeń/wyłączeń kotła.
  • Zmniejszenie ilości startów daje efekty w postaci znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na energię (8-10 %) oraz zmniejszenia ilości szkodliwych substancji emitowanych do środowiska
  • Dostosowanie mocy grzewczej kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło zapobiega nadmiernemu przegrzaniu/niedogrzaniu pomieszczeń budynku

Szeroka sieć sprzedaży - Grupa ABG

Urządzenia marki BAXI dostępne są w wielu punktach sprzedaży na terenie całego kraju, w tym, w sieci sprzedaży Grupy ABG – aby zobaczyć, kliknij mapkę.


 

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA BAXI SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia BAXI spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
  • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
  • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
  • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

Duo-tec Compact E 1.24
Duo-tec Compact E 1.24 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 1.24/SR...
Duo-tec Compact E 1.24/SR... Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 20, 24, 28
Duo-tec Compact E 20, 24, 28 Dowiedz się więcej Dane techniczne