Duo-tec Compact E

De Dietrich oferta

Wiszący gazowy kocioł kondensacyjny

De Dietrich odznaki
De Dietrich odznaki

ZAWSZE CIEPŁO

De Dietrich zdjęcie

OFERTA W ZGODZIE Z NATURĄ

Nowa gama kotłów kondensacyjnych Duo-tec Compact E została zaprojektowana z myślą o wymaganiach Dyrektywy Ekoprojektu i znakowania energetycznego, aby sprostać potrzebom nowych instalacji, jak również na zastąpienie dotychczasowych, często nieefektywnych źródeł ciepła. Poza technologią kondensacji, która zapewnia bardzo wysoką efektywność i wydajność, wśród zalet kotłów Duo-tec Compact E wymienić należy oszczędność energii i ograniczenie emisji szkodliwych substancji do środowiska.

WSZYSTKO POD KONTROLĄ

Kotły Duo-tec Compact E są wyposażone w konsolę z cyfrowym, podświetlanym wyświetlaczem ciekłokrystalicznym, z szeregiem dedykowanych przycisków, które znacznie ułatwiają obsługę kotła. Regulacja temperatury c.w.u. i c.o. nie wymaga wchodzenia do menu, ale odbywa się za pomocą wygodnych przycisków z przodu kotła. Czytelny wyświetlacz umożliwia prezentację i szybką zmianę pozostałych parametrów pracy kotła.

De Dietrich zdjęcie

INFORMACJE O PRACY KOTŁA NA ŻYCZENIE

Naciskając dedykowany przycisk  na panelu sterowania, możemy się dowiedzieć różnorodnych informacji o działaniu kotła, takich jak ciśnienie wody w obiegu grzewczym (czujnik ciśnienia zamieszczony jest w module hydraulicznym), zadaną temperaturę zasilania ogrzewania, temperaturę powrotu z ogrzewania, temperaturę zewnętrzną (jeżeli zamontowano czujnik pogodowy) oraz zadaną temperaturę c.w.u.

NAJWYŻSZA SPRAWNOŚĆ I OSZCZĘDNOŚCI

GAC – GAS ADAPTIVE CONTROL

Jest to nowoczesny system, który dzięki systemowi elektronicznej kontroli i zaworowi elektronicznemu gazu gwarantuje automatyczną kontrolę spalania, które zapewnia stałe parametry najwyższej wydajności.
Zalety:

 • brak konieczności regulacji manualnej – bez pomiarów, kalibracji czy wymiany dysz
 • dzięki systemowi GAC kocioł samoczynnie dostosowuje się do jakości gazu i długości przewodów spalinowych, utrzymując przy tym stałą wydajność
 • dzięki kontroli spalin kocioł samoczynnie reguluje się, aby utrzymać najwyższą sprawność, zapewniając przy tym zmniejszenie zapotrzebowania na energię i minimalizację emisji szkodliwych substancji

De Dietrich zdjęcie

DOSTOSOWANY DO TWOICH POTRZEB

Kotły Duo-tec Compact E dzięki modulacji dostosowują swoją pracę do aktualnego zapotrzebowania budynku w energię oraz Twoich potrzeb.

Modulacja 1:7

 • Większa sprawność dzięki mniejszej ilości załączeń/wyłączeń kotła.
 • Zmniejszenie ilości startów daje efekty w postaci znacznego zmniejszenia zapotrzebowania na energię (8-10 %) oraz zmniejszenia ilości szkodliwych substancji emitowanych do środowiska
 • Dostosowanie mocy grzewczej kotła do aktualnego zapotrzebowania na ciepło zapobiega nadmiernemu przegrzaniu/niedogrzaniu pomieszczeń budynku
De Dietrich zdjęcie

BAKS & BAXI - DOSKONAŁY DUET

Kotły Duo-tec Compact+ oferowane są również w pakietach z podgrzewaczami emaliowanymi BAKS pojemności 120 lub 140 litrów. To rozwiązanie dla osób, które cenią sobie komfort dużej ilości ciepłej, czystej wody. Jeżeli lubisz się często kąpać, ta oferta jest dla Ciebie!

Podgrzewacze BAKS:

 • Przeznaczone do podgrzewania i przechowywania ciepłej wody użytkowej
 • Mogą być wykorzystywane do potrzeb gospodarstw domowych i obiektów użyteczności publicznej
 • Współpracują z wszystkimi kotłami c.o. a w szczególności z wiszącymi kotłami jednofunkcyjnymi
 • Posiadają wężownicę spiralną o dużej powierzchni: 1,2m2
 • Bardzo proste w montażu i obsłudze
 • Obudowa zewnętrzna wykonana z blachy malowanej proszkowo
 • Długą żywotność urządzenia zapewniają anoda magnezowa i emalia ceramiczna„EXTRA GLASS”
 • Ocieplone pianką poliuretanową o grubości 45 mm
 • Wysoki parametr termoizolacyjny
 • Klasa energetyczna „B”
 • 5 lat gwarancji

Oferta z podgrzewaczami BAKS marki  jest dostępna wyłącznie w sieci GRUPY ABG.

De Dietrich zdjęcie

URZĄDZENIA DE DIETRICH SPEŁNIAJĄ WYMAGANIA PROGRAMU CZYSTE POWIETRZE

 

Rządowy Program Czyste Powietrze ma na celu poprawę efektywności energetycznej i walkę ze smogiem poprzez poprawę efektywności energetycznej i zmniejszenie emisji pyłów oraz innych zanieczyszczeń do atmosfery. Program ten będzie realizowany w latach 2018-2029 i związany jest z dofinansowaniem do wymiany starych i nieefektywnych źródeł ciepła na paliwo stałe na nowoczesne źródła ciepła, spełniające najwyższe normy, instalacje centralnego ogrzewania i ciepłej wody użytkowej, a także przeprowadzenie prac termomodernizacyjnych budynku.

 

Z programu Czyste Powietrze mogą skorzystać obecni właściciele domów oraz osoby dopiero budujące dom. Budżet projektu obejmuje 103 mld złotych, z czego dofinansowania stanowią 63,3 mld zł, a pozostała część w kwocie 39,7 mld zł dostępna będzie w formie pożyczek.

Nowoczesne urządzenia De Dietrich spełniają wymagania programu, a nawet o wiele bardziej rygorystyczne normy!

De Dietrich zdjęcie

ULGA PODATKOWA NA TERMOMODERNIZACJĘ

Od początku 2019 roku obowiązuje nowa ustawa z ulgą podatkową na termomodernizację.

 

Co jest traktowane jako przedsięwzięcie termomodernizacyjne?

 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie zapotrzebowania na energię dostarczaną na potrzeby ogrzewania i podgrzewania wody użytkowej oraz ogrzewania do budynków mieszkalnych;
 • ulepszenie, w wyniku którego następuje zmniejszenie strat energii pierwotnej w lokalnych sieciach ciepłowniczych oraz zasilających je lokalnych źródłach ciepła, jeżeli budynki mieszkalne, do których dostarczana jest z tych sieci energia; spełniają wymagania w zakresie oszczędności energii, określone w przepisach prawa budowlanego, lub zostały podjęte działania mające na celu zmniejszenie zużycia energii dostarczanej do tych budynków;
 • wykonanie przyłącza technicznego do scentralizowanego źródła ciepła, w związku z likwidacją lokalnego źródła ciepła, w wyniku czego następuje zmniejszenie kosztów pozyskania ciepła dostarczanego do budynków mieszkalnych;
 • całkowita lub częściowa zamiana źródeł energii na źródła odnawialne lub zastosowanie wysokosprawnej kogeneracji.

Kto może skorzystać z ulgi na termomodernizację?

Z ulgi mogą skorzystać – pod pewnymi warunkami – podatnicy podatku PIT opłacający podatek według skali podatkowej oraz opłacający ryczałt od przychodów ewidencjonowanych. Ulga dotyczy wyłącznie właścicieli lub współwłaścicieli budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Odliczenia dokonać można w pełnej kwocie wydatków na zakup materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, jednak nie więcej niż 53 tys. zł.

 

Jakie wydatki objęte są ulgą na termomodernizację?

Wydatki kwalifikujące się do dofinasowania zostały wymienione w załączniku do rozporządzenia Ministra Inwestycji i Rozwoju z dnia 21 grudnia 2018 r. w sprawie określenia wykazu rodzajów materiałów budowlanych, urządzeń i usług związanych z realizacją przedsięwzięć termomodernizacyjnych (Dz. U. poz. 2489) Muszą one dotyczyć prowadzonego przedsięwzięcia termomodernizacyjnego, zostały udokumentowane fakturą, a także nie były dofinansowane ze środków Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej lub oddziałów wojewódzkich.

 

Jak zadeklarować kwotę ulgi termomodernizacyjnej?

Dokonując rozliczenia z fiskusem za pomocą deklaracji PIT, obliczoną na podstawie faktur zakupu kwotę należy ująć należy w załączniku PIT/0 w części B. W przypadku gdy poniesione wydatki były opodatkowane podatkiem od towarów i usług, za kwotę wydatku uważa się wydatek wraz z tym podatkiem, o ile podatek od towarów i usług nie został odliczony na podstawie ustawy o podatku od towarów i usług.

Czas realizacji przedsięwzięcia premiowanego ulgą termomodernizacyjną nie może przekraczać 3 lat Rozliczając ulgę termomodernizacyjną należy pamiętać, że kwota odliczenia musi znaleźć pokrycie w dochodzie rocznym. W przypadku kiedy dochód byłby niższy niż poniesione wydatki, ulgę będzie można odliczyć w kolejnych latach, lecz nie dłużej niż przez 6 lat od roku w którym poniesiono pierwszy wydatek. Nie można co prawda zbiorczo odliczyć od dochodu w jeden rok wszystkich wydatków, ale można natomiast korygować deklaracje za lata wcześniejsze.

 

Więcej informacji znajdziesz w:

Poradniku POBE „Ulga Termomodernizacyjna – Poradnik Inwestora”

lub na stronach Ministerstwa Finansów TUTAJ lub TUTAJ.

De Dietrich zdjęcie

BĄDŹ NA BIEŻĄCO

Czy chcesz być zawsze na bieżąco w kwestii naszych nowoczesnych i ekologicznych produktów, które tworzymy z poszanowaniem środowiska naturalnego? Nic prostszego! Wystarczy, że polubisz profil De Dietrich Polska na portalu Facebook! Znajdziesz tam masę ciekawych informacji o naszych urządzeniach, aktualności, najświeższe promocje oraz wiele wyjątkowych konkursów!

Nasz profil na Facebooku zgromadził już ponad kilka tysięcy fanów, którzy każdego dnia mogą tam znaleźć zarówno interesujące ich informacje jak i wiele innych cennych materiałów.

Lista produktów

Duo-tec Compact E 1.24
Duo-tec Compact E 1.24 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 1.24/SR...
Duo-tec Compact E 1.24/SR... Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 20, 24, 28
Duo-tec Compact E 20, 24, 28 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact+ 1.24/BAKS120
Duo-tec Compact+ 1.24/BAKS120 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact+ 1.24/BAKS140
Duo-tec Compact+ 1.24/BAKS140 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 1.24/BAKS120
Duo-tec Compact E 1.24/BAKS120 Dowiedz się więcej Dane techniczne
Duo-tec Compact E 1.24/BAKS140
Duo-tec Compact E 1.24/BAKS140 Dowiedz się więcej Dane techniczne