Zmodyfikowany system zamówień w związku z pandemią koronawirusa

Przez Adam
W Instalatorzy
7 kwietnia, 2020
0 komentarzy
804 Views

W tej wyjątkowej sytuacji związanej z rozwojem pandemii wirusa COVID-19, priorytetem grupy BDR Thermea staje się zapewnienie zdrowia i bezpieczeństwa naszych pracowników, partnerów i użytkowników. Jesteśmy zobowiązani do dostosowania trybu naszej działalności do wytycznych odpowiednich organów administracji państwowej we wszystkich krajach, w których jesteśmy obecni. 

W ostatnich dniach podjęliśmy decyzję  o tymczasowym dwutygodniowym wstrzymaniu produkcji oraz pracy centr logistycznych w naszych zakładach produkcyjnych we Francji i we Włoszech. 

Dla naszych klientów w Polsce oznacza to:

 – realizacja zamówień na kotły inwestycyjne takie jak: GT, GTU, podgrzewacze pojemnościowe o V>= 300 l, pompy ciepła GSHP jest wstrzymana i będzie wznowiona po rozpoczęciu produkcji przez fabryki;

 – realizacja zamówień na kotły inwestycyjne Elidens C140, C 230 oraz asortyment techniki domowej taki jak kotły Neovo, AGC, MCR Home, MPX, Lumea MPX, DuoTec Compact E, większość modeli pomp ciepła Kaliko, AWHP, HPI, Caliane, Termeo, Lizea oraz części zamiennych postępuje płynnie, jednakże z uwagi na zamknięcie fabryk należy się liczyć ze stopniowym wydłużaniem terminów realizacji nowych zamówień. 

Jednocześnie zwracamy się z prośbą o kontynuację wypracowanej wspólnie rozważnej polityki zakupowej. Wierzymy, że realna ocena bieżących potrzeb rynku wyróżnia naszą współpracę, pomimo nietypowej sytuacji społeczno-gospodarczej z jaką przyszło nam się niespodziewanie zmierzyć. 

Niezwłocznie po wspólnie oczekiwanej poprawie sytuacji, będziemy wdrażać mechanizmy przywracające pełne zdolności produkcyjne, dokładając starań, aby maksymalnie szybko uzupełniać ewentualne niedobory. Ponadto informujemy, że dział logistyki oraz magazynu BDR Thermea Poland pozostaje do Państwa dyspozycji, na bieżąco rejestrując i przetwarzając zamówienia. 

Dodatkowo ze względu na pojawiające się wątpliwości w zakresie stosowania mechanizmu podzielonej płatności (split payment) do umów ramowych podpisanych z naszymi partnerami handlowymi, informujemy, że od 1 kwietnia 2020 roku wszystkie faktury za sprzedaż naszych towarów wystawione na partnerów handlowych, z którymi mamy podpisane umowy ramowe noszą oznaczenie: Mechanizm podzielonej płatności. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: