Zdobądź dofinansowanie i stwórz ogródek na swoim osiedlu

Przez Monika
W Newsy
2 kwietnia, 2020
0 komentarzy
136 Views

Ruszył nabór do kolejnej edycji projektu „Zielona Ławeczka” Fundacji Banku Ochrony Środowiska. Każdy może otrzymać dofinansowanie na stworzenie zielonego miejsca spotkań i odpoczynku na swoim osiedlu.

Co trzeba zrobić?

W projekcie “Zielona Ławeczka” mogą brać udział zespoły sąsiedzkie składające się z co najmniej pięciu osób. Muszą one przygotować projekt aranżacyjny wybranego miejsca, a następnie przeprowadzić konsultacje z mieszkańcami. Każda grupa może skorzystać z porad architektów krajobrazu. Zaakceptowany projekt otrzymuje dofinansowanie w wysokości 1200 złotych na zazielenienie danego terenu oraz nagrodę rzeczową – ławkę parkową o wartości 450 zł. 

W projekcie mogą brać udział mieszkańcy osiedli, które są zarządzane przez wspólnoty mieszkaniowe, spółdzielnie lub samorządy z miast powyżej 10 tys. mieszkańców. Organizator przeznaczył 110 tys. zł na zazielenianie zaniedbanych miejsc na osiedlach.

Projekt ma na celu zachęcić mieszkańców do upiększania swojej okolicy i tworzenia nowych miejsc zielonych na mapie miast. 

Swój zespół należy zarejestrować na stronie. Termin składania wniosków trwa do 17 maja.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: