Zakup i instalacja kotła gazowego – 5 porad, jak zrobić to dobrze

Przez Adam
W Klienci indywidualni
1 grudnia, 2023
0 komentarzy
275 Views

Wybór ogrzewania gazowego wciąż pozostaje racjonalnym i ekonomicznym rozwiązaniem, zapewniającym komfort i bezpieczeństwo użytkowania w obecnej transformacji energetycznej. Dlaczego warto postawić na kocioł gazowy? Specjaliści ze Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych (SPIUG) dostarczają cennych wskazówek dla właścicieli domów, którzy myślą o zakupie urządzenia grzewczego. Co przemawia za wyborem kotła gazowego jako źródła ogrzewania?

kocioł gazowy evodens amc

Renomowani producenci dominują na rynku

Kotły gazowe posiadają certyfikaty jakości i muszą spełniać europejskie normy, w tym środowiskowe. Na rynku polskim przeważają znane marki, co minimalizuje ryzyko zakupu. W przeciwieństwie do pompy ciepła, której efektywność może wahać się w zależności od wielu czynników, kocioł gazowy oferuje stabilność i przewidywalność. Wybierając produkt od sprawdzonego producenta, zyskujesz pewność wyboru.

Rozbudowana sieć serwisowa kotłów gazowych

W porównaniu do serwisu pomp ciepła, który w Polsce dopiero się rozwija, kotły gazowe mają przewagę dzięki dobrze rozbudowanej sieci serwisowej. Dzięki temu użytkownicy kotłów gazowych mają zapewniony łatwy dostęp do profesjonalnego montażu, serwisu i obsługi posprzedażowej.

Szukasz autoryzowanego instalatora kotłów gazowych marek De Dietrich i Baxi? Znajdziesz ich w naszej bazie.

Instalacja i serwisowanie przez autoryzowane firmy

Kotły gazowe są instalowane i serwisowane przez certyfikowanych instalatorów, co jest warunkiem ważności gwarancji. Regularne przeglądy techniczne przez autoryzowany serwis (autoryzowanych serwisantów marek De Dietrich i Baxi znajdziesz w naszej bazie) zapewniają długie i efektywne działanie kotła, co przekłada się na oszczędności w zużyciu gazu.

Szybkie reagowanie na awarie

Dzięki szerokiej dostępności serwisantów, każda awaria kotła gazowego jest szybko rozwiązywana, nawet w święta. Producentów wyróżniają długie gwarancje oraz programy opieki technicznej dostępne 24/7.

Automatyka i zdalne zarządzanie kotłem

Nowoczesne kotły gazowe są wyposażone w systemy umożliwiające zdalne zarządzanie i monitorowanie przez aplikacje mobilne, co umożliwia nie tylko kontrolę temperatury, ale również nadzór nad prawidłowym funkcjonowaniem urządzenia. Serwisant i producent mają dostęp do danych pracy kotła, co pozwala na szybką reakcję w przypadku wystąpienia awarii.

Potrzebujesz więcej argumentów? Znajdziesz je tutaj: https://spiug.pl/2023/11/24/kampania-5-rad-jak-kupic-i-zainstalowac-kociol-gazowy/

Zobacz także:

5 rad jak kupić i zainstalować kocioł gazowy – film powstał w ramach kampanii „Ogrzewanie gazem – to wciąż dobry wybór!”

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: