Zainwestuj w fotowoltaikę i skorzystaj z programu “Mój prąd”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
16 lipca, 2020
0 komentarzy
785 Views

Już ponad 100 tysięcy wniosków złożono w programie o dofinansowanie domowej mikroinstalacji fotowoltaicznej “Mój Prąd”. Oznacza to, że dzięki wsparciu państwa wielkość zainstalowanych mocy z OZE wyniesie aż 560 MW. 

Dzięki programowi „Mój Prąd” fotowoltaika prosumencka cieszy się ogromną popularnością wśród Polaków, czego potwierdzeniem jest liczba dotychczas złożonych wniosków. Dziś mamy okazję pogratulować stutysięcznemu wnioskodawcy, który dołączył do grona osób, które postawiły na zieloną energię – skomentował minister klimatu Michał Kurtyka. – Polacy coraz chętniej inwestują w fotowoltaikę. Posiadanie instalacji PV to z jednej strony oszczędności na rachunkach za prąd, z drugiej oczywiste korzyści dla środowiska, dlatego chcemy, aby takich instalacji przybywało. 

Na chwilę obecną w Polsce do sieci przyłączonych jest 2108,9 MW źródeł słonecznych. Co z rokiem poprzednim oznacza wzrost o 175,14%.Dotychczas do programu zgłosiło się 100 tysięcy Polaków, więc jesteśmy na półmetku i czekamy na kolejnych 100 tysięcy wnioskodawców. Łączna moc instalacji ze złożonych wniosków daje 560 MW, które rocznie wyprodukują 560 GWh/rok energii elektrycznej. Porównując to do największej polskiej farmy fotowoltaicznej na terenie gminy Czernikowo koło Torunia – moc 3,77 MW – wychodzi na to, że „Mój Prąd” na tym etapie dofinansowuje ok. 148 takich elektrowni – powiedział Dominik Bąk prezes NFOŚiGW.

Nie czekaj! Szczegóły na temat dofinansowania znajdziesz na tej stronie.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: