X Kongres PORT PC “Nowe wyzwania i szanse rynku pomp ciepła w Polsce”

Przez Monika
W Newsy
28 kwietnia, 2022
0 komentarzy
122 Views

Już 2 czerwca 2022 roku w formule hybrydowej – w Krakowie i online – odbędzie się X Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła (PORT PC). Wydarzeniu przyświecać będzie hasło: “Nowe  wyzwania i szanse rynku pomp ciepła w Polsce”. 

Podczas X Kongresu PORT PC omówione zostaną nowe wyzwania dla branży pomp ciepła oraz nowe programy dofinansowania dla pomp ciepła dla budynków nowo budowanych i poddawanych termomodernizacji. Poruszone będą tematy takie jak:  sytuacja w dwóch kluczowych krajach w Europie: w Wielkiej Brytanii i Niemczech, wyzwania przed branżą w Polsce, optymalne programy wsparcia w Europie oraz nowe standardy branżowe PORT PC dotyczące dolnych źródeł ciepła dla pomp ciepła. Podczas Kongresu zostaną przedstawione także działania w branży pomp ciepła oraz wskazówki, jak musi zmienić się rynek w Polsce w najbliższych latach. Ramowy program Kongresu jest dostępny na stronie PORT PC

Gośćmi specjalnymi X Kongresu będą m.in.: Paweł Mirowski – Prezes Zarządu Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej (NFOŚiGW), Jan Rosenow – dyrektor Programów Europejskich z The Regulatory Assistance Project, Phil Hurley – Prezes Zarządu Heat Pump Association (HPA), Miłosz Karpiński – analityk energetyczny International Energy Agency (IEA) oraz Marek Miara – Business Developer Heat Pumps w Fraunhofer ISE.

Kongres PORT PC to najważniejsze, coroczne wydarzenie branży pomp ciepła w Polsce. Jego celem jest integracja branży, wymiana wiedzy i doświadczeń między specjalistami. Kongres co roku gromadzi kilkuset przedstawicieli firm z obszaru techniki grzewczej i budynkowej. W 2021 roku w wydarzeniu wzięło udział ponad 1000 uczestników. 

PORT PC zaprasza do udziału w Kongresie instalatorów, projektantów, audytorów i certyfikatorów energetycznych, przedstawicieli organizacji branżowych, instytucji związanych z rozwojem rynku pomp ciepła w Polsce, przedstawicieli samorządów i innych przedstawicieli branży grzewczej oraz wszystkie osoby zainteresowane tematyką efektywnych budynków przyszłości.

Szczegółowe informacje do wydarzeniu można znaleźć na stronie: https://portpc.pl/kongres/

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: