Wzrośnie wysokość dotacji w programie “Czyste Powietrze”

Przez Monika
W Newsy
6 sierpnia, 2020
0 komentarzy
167 Views

Od 15 maja, czyli od momentu ogłoszenia drugiej edycji programu “Czyste Powietrze”, do Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska wpłynęło ponad 13 tysięcy wniosków o dotacje. Obecnie Sejm pracuje nad ustawą zwiększającą wysokość dotacji.

Pod koniec lipca Sejm uchwalił ustawę, która daje możliwość zwiększenia wysokości dotacji w programie “Czyste Powietrze”. Taki zapis otwiera furtkę do podwyższenia kwoty przyznawanych środków dla gospodarstw wieloosobowych, w których dochód netto na osobę nie przekracza 1400 zł netto oraz dla jednoosobowych, gdzie dochód nie jest wyższy niż 1960 zł netto. Maksymalna wysokość kwoty takiego dofinansowania nie przekroczy 32 tysięcy złotych (obecnie poziom podstawowy zakłada 20 tysięcy złotych). Zmiana została zgłoszona przez Prawo i Sprawiedliwość do nowelizacji ustawy o biopaliwach i biokomponentach.

“Czyste Powietrze” jest ogólnopolskim programem, który zakłada wsparcie finansowe dla domów jednorodzinnych chcących wymienić źródła ciepła na te bardziej przyjazne środowisku. Od początku istnienia inicjatywy, Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska otrzymał 151 tysięcy wniosków na łączną kwotę około 3 miliardów złotych. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: