Wybór kotła kondensacyjnego – nie taka prosta sprawa

Przez Adam
W Instalatorzy
12 grudnia, 2017
0 komentarzy
910 Views

Urządzenie grzewcze jest jednym z najważniejszych sprzętów w domu. Zapewnia ciepło, w wielu przypadków też odpowiada za podgrzanie c.w.u. Odpowiednie dobranie kotła kondensacyjnego jest więc niezwykle ważne dla naszego codziennego funkcjonowania.

Innovens_BICZanim zdecydujemy o wyborze kotła kondensacyjnego warto poprosić o konsultację uznanego instalatora, który na miejscu określi zakres robót do wykonania. W następnym kroku musimy go poinformować o naszym wstępnym pomyśle na ogrzewanie – grzejnikowe, podłogowe lub mieszane. Warto również sprecyzować swoje oczekiwania związane z komfortem korzystania z ciepłej wody użytkowej – liczbą osób w gospodarstwie domowym, ilością łazienek, ich wyposażeniem itp. Te założenia pozwolą instalatorowi przygotować ofertę, gdzie główną składową będzie kocioł kondensacyjny.

Kocioł kondensacyjny: jakie parametry brać pod uwagę

Przyszły użytkownik ma prawo oczekiwać oferty wariantowej zarówno pod kątem rozwiązania systemowego, jak i producenta urządzenia. Rzetelnie przygotowana oferta powinna zawierać podstawowe wartości, które pozwolą inwestorowi wprost porównać wstępnie wytypowane kotły. Takim parametrem jest średnioroczna efektywność energetyczna dla c.o i c.w.u oraz klasa energetyczna. Jeśli pomieszczenie, w którym zamontowany będzie kocioł bezpośrednio sąsiaduje, np. z sypialnią warto również przyjrzeć się parametrowi poziomu mocy akustycznej, który definiuje hałas emitowany w pomieszczeniu przez kocioł. Warto również przyjrzeć się warunkom gwarancji oraz organizacji serwisowej wytypowanego producenta, co przekłada się na swego rodzaju polisę ubezpieczeniową w długim okresie eksploatacyjnym.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: