Wrocław walczy ze smogiem

Przez Monika
W Klienci indywidualni
21 listopada, 2019
0 komentarzy
720 Views

Miasto do końca 2024 roku ma przeznaczyć ponad 330 mln złotych na działania prowadzące do likwidacji pieców węglowych. Co jeszcze zaplanował Prezydent Wrocławia, by poprawić jakość powietrza?

Główny cel to całkowite wyeliminowanie smogu na terenie Dolnego Śląska. W jego realizacji mają pomóc takie działania jak, dotacje na wymianę systemu grzewczego czy zwolnienie z czynszu w mieszkaniach komunalnych, gdzie najemcy zlikwidują stare piece. 

Sytuacja we Wrocławiu stopniowo się polepsza. Według danych NIK oraz WIOŚ z roku na rok, liczba dni z przekroczeniami norm zanieczyszczenia powietrza sukcesywnie się pomniejsza. Zgodnie z uchwałą antysmogową przyjętą przez Sejmik Województwa Dolnośląskiego do roku 2024 powinny przestać działać wszystkie piece najniższych klas. Natomiast do roku 2028 piece na paliwa stałe muszą zostać całkowicie usunięte.

Jednym z nowych pomysłów na poprawę jakości powietrza we Wrocławiu jest program Termo Kawka. Obejmuje on dofinansowanie na wymianę starych, drewnianych okien, cechujących się nieszczelnością. Dodatkowo, w kilku miejscach w mieście mają powstać punkty informacyjne, gdzie mieszkańcy będą mogli dowiedzieć się o możliwościach wymiany nieekologicznych urządzeń. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: