Wrocław stawia na niskoemisyjne źródła energii

Przez Monika
W Klienci indywidualni
12 września, 2019
0 komentarzy
750 Views

Na początku miesiąca wrocławska Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie zwolnień od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła. 

WroclawDecyzja ta ma na celu poprawę jakości klimatu w mieście oraz promocję inwestowania w urządzenia ekologiczne zarówno przez gospodarstwa domowe, jak i przedsiębiorstwa. Ze zwolnienia będą mogły korzystać budynki, które podłączyły tego typu instalacje oraz przynajmniej raz ją uruchomiły. Maksymalna wielkość ulgi nie może przekroczyć nakładów poniesionych na zakup i zainstalowanie urządzeń. Szczególnie w przypadku nieruchomości wynajmowanej na prowadzenie działalności gospodarczej, gdzie wartość zwolnienia nie może przekroczyć 200 000 euro. Ułatwienie ze strony miasta będzie obowiązywało tak długo, jak budynek będzie korzystał z odnawialnych źródeł energii. 

Co trzeba zrobić, aby skorzystać ze zwolnienia?

Przede wszystkim planowaną inwestycję, której koszt wynosi co najmniej 15 000 złotych netto, trzeba zgłosić do Wrocławskiego Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Następnie należy złożyć wniosek z prośbą o podłączenie niskoemisyjnego źródła energii do budynku oraz wpisać inwestycję do Planu Gospodarki Niskoemisyjnej. Te działania należy wykonać do 31 grudnia 2020 roku. Po spełnieniu wszystkich warunków zostanie uwzględnione zwolnienie od podatku od nieruchomości budynków lub ich części podłączonych do instalacji fotowoltaicznej, kolektorów słonecznych czy pomp ciepła.

 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: