Wrocław – powstała mapa potencjału solarnego budynków

Przez Monika
W Klienci indywidualni
13 czerwca, 2019
0 komentarzy
577 Views

W stolicy Dolnego Śląska powstał projekt pokazujący potencjał produkcji energii słonecznej na dachach poszczególnych budynków.

poland-wroclaw-1415098_1920Opracowana przez Urząd Miasta Wrocławia mapa solarnego potencjału budynków ma prezentować szczegółowe dane na temat ilości energii słonecznej padającej na dachy miejskich budynków. Dane przedstawiane będą m.in. w postaci interaktywnych wykresów – w ujęciu rocznym oraz z podziałem na poszczególne miesiące.

Na mapie systemu informacji przestrzennej Wrocławia można klikać w budynki i odczytywać szczegółowe dane dotyczące potencjału solarnego dachu. Dodatkowo mapa posiada funkcję narysowana na wybranym dachu powierzchni instalacji fotowoltaicznej i obliczenia dla niej sumy rocznego natężenia promieniowania słonecznego. Prezentowane obliczenia uwzględniają roczną sumę natężenia promieniowania.

Na mapie można odczytać dane roczne lub:

– dla poszczególnych miesięcy bezpośredniego promieniowania słonecznego (IDH);

– dla rozproszonego natężenia promieniowania (ISH);

– dla całkowitego natężenia promieniowania słonecznego (ITH) będącego sumą IDH i ISH.

Warstwy rastrowe widoczne na mapie prezentują ilość energii słonecznej w watogodzinach w ramach komórki o wielkości 1 metra na 1 metr. Wskazywane wartości mają uwzględniać nachylenie powierzchni i rosnącą wraz z nachyleniem rzeczywistą powierzchnię zdolną do odbierania energii słonecznej.

Mapę potencjału solarnego Wrocławia znajdziecie tutaj.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: