Wrocław najbardziej zanieczyszczonym miastem na świecie

Przez Monika
W Klienci indywidualni
21 stycznia, 2021
0 komentarzy
805 Views

Na początku tygodnia pomiar pyłów prowadzony przez ranking IQ Air wskazał Wrocław jako najbardziej zanieczyszczone miasto na świecie. Poziom smogu zagrażał zdrowiu i życiu nie tylko mieszkańcom stolicy Dolnego Śląska. 

Zazwyczaj na początku rankingu znajdują się azjatyckie kraje takie jak Indie czy Chiny. Jednak ostatnie niskie temperatury w Polsce przyczyniły się do drastycznego pogorszenia jakości powietrza. W pierwszej dziesiątce rankingu IQ Air znalazła się również Warszawa oraz Kraków. Dodatkowo mapa Airly wyraźnie pokazuje, że nasz kraj ma największy problem ze smogiem na tle całej Europy. Brak świadomości ekologicznej to wciąż u nas poważny problem. Piece węglowe, w których Polacy palą praktycznie wszystkimi odpadami powodują uwalnianie się szkodliwych związków. 
Zmiana urządzenia grzewczego to konieczność, przed którą nie uciekniemy. Warto przypomnieć, że duże zanieczyszczenie powietrza może sprawiać, że będziemy bardziej podatni na zakażenie koronawirusem SARS-CoV-2 co może spowodować większą śmiertelność w wyniku COVID-19. W trosce o nasze zdrowie oraz środowisko warto pomyśleć o ekologicznych urządzeniach, które nie powodują pogorszenia jakości powietrza, a także pozwalają zmniejszyć wysokość rachunków za ogrzewanie.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: