Wielki sukces drugiej edycji Programu “Mój Prąd”

Przez Monika
W Klienci indywidualni
10 grudnia, 2020
0 komentarzy
699 Views

Ostatnia edycja Programu “Mój Prąd” przerosła najśmielsze oczekiwania. Przeznaczony budżet wynoszący 1,1 mld zł został całkowicie wykorzystany. Tym razem wsparcie otrzymało 220 tys. prosumentów, którzy zainwestowali w instalację fotowoltaiczną.

W pierwotnej wersji resort przeznaczył 1 mld zł dotacji, jednak z powodu ogromnego zainteresowania i wyczerpania się środków Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarski Wodnej zwiększył pulę jeszcze o kolejne 100 mln zł. To spowodowało, że z Programu skorzystało jeszcze dodatkowe 20 tys. polaków. Tak wysokie zainteresowanie fotowoltaiką pokazuje, żę obecnie przezywamy prawdziwy boom na OZE. 

Według regulaminu Program “Mój Prąd” miał trwać do 18 grudnia lub do wyczerpania środków. Z racji tego, że dziennie do Ministerstwa Klimatu wpływało nawet 2 tys. wniosków, a budżet został całkowicie wyczerpany nabór zamknięto 7 grudnia. Po zwiększeniu łączna ilość wyniosła 220 tys. Szacuje się, że ocena złożonych wniosków oraz wypłata dotacji będzie trwała około pół roku. 

Kolejna edycja w 2021

W związku z tak ogromnym zainteresowaniem resort zapowiedział, że już opracowuje kolejną edycję Programu “Mój Prąd”, który ma zostać rozszerzony o dotacje na m.in. punkty ładowania pojazdów elektrycznych. Według danych Ministerstwa Klimatu, poprzednie odsłony programu przyczyniają się rocznie do redukcji dwutlenku węgla aż o 1 miliard kg.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: