Układ hybrydowy z kotłem gazowym – 5 zalet takiego rozwiązania

Przez Adam
W Klienci indywidualni
4 grudnia, 2023
0 komentarzy
239 Views

Hybrydowy system ogrzewania to rozwiązanie dla tych, którzy już posiadają kocioł gazowy, ale również dla domów w trakcie modernizacji. Oferuje on zarówno ekonomiczne, jak i środowiskowe korzyści – jakie dokładnie? Specjaliści SPIUG przedstawili pięć zalet, które posiada układ hybrydowy z kotłem gazowym.

Kocioł gazowy jako efektywne źródło szczytowe

W układzie hybrydowym składającym się z pompy ciepła i kotła gazowego, kocioł gazowy często służy jako źródło ciepła w najzimniejsze dni, gdy pompa ciepła jest mniej wydajna. Taki system pozwala na automatyczne przełączanie pomiędzy źródłami energii w zależności od temperatury, co przekłada się na niższe koszty ogrzewania.

Oszczędności dzięki mniejszej mocy pompy ciepła

Planując układ hybrydowy, możliwe jest wykorzystanie pompy ciepła o mniejszej mocy, co oznacza niższe koszty zakupu. Dzięki temu, że kocioł gazowy dostarcza część energii, można zainwestować w mniej kosztowną pompę ciepła.

Elastyczność w wykorzystaniu różnych nośników energii

W układzie hybrydowym można skorzystać z aktualnie najtańszego źródła energii. W przypadku zmian cen gazu czy energii elektrycznej, system może automatycznie dostosować się do najkorzystniejszej opcji.

Współpraca z odnawialnymi źródłami energii

Kocioł gazowy może być efektywnie wspomagany przez inne źródła odnawialne, jak kolektory słoneczne. To pozwala na jeszcze większą oszczędność energii i zwiększenie efektywności całego systemu grzewczego.

Wykorzystanie energii z fotowoltaiki

Dla osób rozliczających się w systemie net-meteringu, kocioł gazowy może być uzupełniony o grzałkę elektryczną zasilaną energią z fotowoltaiki. To pozwala na wykorzystanie wyprodukowanej energii do ogrzewania wody, co zwiększa efektywność wykorzystania energii słonecznej.

Potrzebujesz więcej argumentów? Znajdziesz je tutaj: https://spiug.pl/2023/11/26/kampania-5-powodow-dlaczego-warto-miec-uklad-hybrydowy-z-kotlem-gazowym/

Zobacz także:

Układ hybrydowy z kotłem gazowym  – film powstał w ramach kampanii „Ogrzewanie gazem – to wciąż dobry wybór!”

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: