„TworzyMY atmosferę”, czyli jak chronić powietrze?

Przez Monika
W Klienci indywidualni
1 października, 2015
0 komentarzy
5503 Views

We wrześniu, krótko przed wprowadzeniem Dyrektywy ErP Ministerstwo Srodowiska rozpoczęło ogólnopolską kampanię „TworzyMY atmosferę”. Jej celem jest zachęcenie mieszkańców Polski do działań ograniczających emisję szkodliwych dla zdrowia zanieczyszczeń powietrza.

infografika-produceni-zanieczyszczen-powietrzaTelewidzowie w głównych stacjach telewizyjnych mogą obejrzeć spoty kampanii. Mają one uświadomić, jaki wpływ indywidualne wybory Polaków mają na jakość powietrza, a co za tym idzie – na stan zdrowia i komfort życia. Wbrew obiegowym opiniom za przekroczone normy dotyczące jakości powietrza w naszym kraju odpowiadają przede wszystkim domowe instalacje grzewcze i transport samochodowy, a nie przemysł.

W ramach kampanii będą też emitowane spoty radiowe, reklamy w internecie, a także przeprowadzone działania w mediach społecznościowych i blogosferze.

Na stronie internetowej www.tworzymyatmosfere.pl znajdują się też ciekawe informacje, jak w codziennym życiu można przeciwdziałać zanieczyszczeniom powietrza. Dużo miejsca poświęcono tematyce urządzeń grzewczych i dotacji, jakie można otrzymać na inwestycje, które przyczyniają się do poprawy stanu powietrza.

Na blogu De Dietrich w październiku i listopadzie będę dzielić się z Czytelnikami informacjami i poradami w ramach kampanii ” TworzyMY atmosferę”.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: