Systemy hybrydowe – ekologiczny i oszczędny sposób na ogrzewanie

Przez Monika
W Klienci indywidualni
8 września, 2016
0 komentarzy
2293 Views

O ogrzewaniu hybrydowym możemy mówić zawsze wtedy, gdy w danym obiekcie zastosowano dwa różne generatory ciepła. Najczęściej jednak hybrydowymi określa się takie rozwiązania, które wykorzystują połączenie kotła, zwykle na gaz lub olej, i powietrznej pompy ciepła.

mcr3-plus-hybridSystem hybrydowy optymalizuje zapotrzebowanie instalacji na energię w danym obiekcie i efektywnie ją wykorzystuje. Jest to zauważalne szczególnie w przypadku modernizacji źródła ogrzewania, bowiem oszczędności zwiększają się proporcjonalnie do zapotrzebowania energetycznego budynku.

Jeśli ktoś posiada już funkcjonujący kocioł kondensacyjny, nie musi wymieniać całej instalacji. Wystarczy dołączyć powietrzną pompę ciepła, aby system był zgodny. Z kolei właściciele pomp ciepła, przy dodatkowym zastosowaniu kotła, mogą liczyć na zmniejszenie mocy pompy oraz, co za tym idzie, opłat za energię elektryczną. Znikną bowiem dodatkowe koszty wspomagania elektrycznego. Ponadto, system przynosi również korzyści proekologiczne, ponieważ kocioł redukuje emisję CO2 do atmosfery.

Ważnym argumentem, który przemawia za rozwiązaniami hybrydowymi jest bezpieczeństwo energetyczne. W momencie awarii jednego z urządzeń, nadal zachowany jest komfort cieplny, ponieważ obydwa źródła mogą pracować samodzielnie. System hybrydowy to nowoczesne i niemal bezobsługowe rozwiązanie, które przekłada się na wysoki komfort dla każdego użytkownika.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: