Start Programu Mój Prąd 3.0

Przez Monika
W Instalatorzy
13 lipca, 2021
0 komentarzy
336 Views

Kolejna edycja Programu Mój Prąd wystartowała 1 lipca. Co się zmieniło w porównaniu z dotychczasowymi zasadami, a co pozostało niezmienione? O jakich terminach warto pamiętać? Na jaką dotację można liczyć w ramach programu?

Mój Prąd to program dofinansowania mikroinstalacji fotowoltaicznych, czyli o zainstalowanej mocy elektrycznej od 2 kW do 10 kW. Beneficjentami mogą być prosumenci, czyli osoby fizyczne, które wytwarzają energię elektryczną na własne potrzeby i zainstalują instalację fotowoltaiczną działającą na potrzeby istniejącego budynku mieszkalnego. 

Aby uzyskać dofinansowanie należy kupić i zamontować mikroinstalację fotowoltaiczną. Następnie zakład energetyczny powinien zainstalować licznik dwukierunkowy. W programie można wziąć udział, jeśli instalacja została przyłączona po styczniu 2020 roku (od 1 lutego 2020). Po podpisaniu z dystrybutorem energii umowy dwustronnej o przyłączeniu mikroinstalacji do sieci elektrycznej można złożyć wniosek naborze kolejnej edycji programu(od 1 lipca 2021 roku). Wnioski będzie można składać do 21 grudnia 2021 lub do wyczerpania środków. W tej edycji programu można uzyskać do 3000 zł dotacji – maksymalnie 50% kosztów kwalifikowanych. 

W edycji 3.0 Programu Mój Prąd wnioski można składać jedynie elektronicznie – za pośrednictwem Generatora Wniosków o Dofinansowanie (GWD). Konto w GWD można założyć, jeśli posiada się profil zaufany lub e-dowód. 

Wszyscy beneficjenci Programu mój Prąd 3.0 będą zobowiązani umieszczenia w miejscu inwestycji tabliczki informacyjnej o otrzymanym dofinansowaniu. Tabliczka powinna spełniać określone wymagania i być zgodna ze wzorem dostępnym na stronie www.mojprad.gov.pl. Na tej stronie są też dostępne wszystkie szczegółowe informacje o Programie Mój Prąd 3.0.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: