SPIUG: Solidarni z Ukrainą

Przez Monika
W Newsy
5 kwietnia, 2022
0 komentarzy
99 Views

Stowarzyszenie Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych jako organizacja działająca w branży instalacyjno-grzewczej włączyło się w pomoc ofiarom wojny w Ukrainie i osobom oraz organizacjom pomagającym uchodźcom wojennym.

Przyjęcie dużej fali uchodźców z Ukrainy jest dużym wyzwaniem logistycznym i na dłuższą metę nie można przyjmować, że osoby prywatne będą przez czas nieokreślony gościć uchodźców pod swoim dachem – informuje Janusz Starościk, Prezes Zarządu Stowarzyszenia Producentów i Importerów Urządzeń Grzewczych w komunikacie opublikowanym na stronie www.spiug.pl.

Na stronie www.spiug.pl stworzona została baza danych obiektów wskazanych przez samorządy lokalne do zaadoptowania na doraźne cele mieszkalne. Adaptacja obiektów będzie się wiązała z ich modernizacją, które obejmie także instalacje grzewcze i ciepłej wody użytkowej w budynkach.

Członkowie SPIUG, a także firmy z branży spoza organizacji wyrażały gotowość wsparcia tych działań w przyszłości. Na stronie: https://spiug.pl/solidarni-z-ua/ znajduje się formularz, w którym można zgłosić przedsięwzięcia, które będą potrzebowały pomocy. Zgłoszone obiekty zostaną opublikowane na specjalnie przygotowanej mapie. Firmy gotowe do wsparcia będą mogły skontaktować się bezpośrednio z osobami odpowiedzialnymi za dany obiekt.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: