Samochody wodorowe już w Polsce

Przez Monika
W Klienci indywidualni
13 maja, 2021
0 komentarzy
500 Views

W okresie od stycznia do kwietnia sprzedaż nowoczesnych pojazdów elektrycznych w Polsce wzrosła ponad dwukrotnie w porównaniu do 2020 r. W tym roku po raz pierwszy zarejestrowano także sześć pierwszych samochodów wodorowych w Polsce.

Według danych na koniec kwietnia 2021 r., w naszym kraju zarejestrowano łącznie 23 834 samochodów osobowych z napędem elektrycznym. Od początku tego roku przybyło ponad 5 tysięcy pojazdów elektrycznych, co stanowi wzrost o 137%. Po raz pierwszy zarejestrowano 6 samochodów wodorowych. Eksperci wskazują, że głównym problemem powolnego rozwoju pojazdów napędzanych wodorem jest brak odpowiedniej infrastruktury ładowania. Właściciele samochodów wodorowych w celu ich zatankowania muszą jechać np. do Berlina.

Na swobodny dostęp do sieci ładowania samochodów wodorowych pewnie będziemy musieli jeszcze poczekać. Polski koncern energetyczny już rozpoczął proces wyboru wykonawcy stacji tankowania paliwa wodorowego. Pierwsze stacje obsługujące autobusy i auta osobowe według planów mają powstać w Poznaniu i Katowicach. Jeszcze w tym roku koncern rozpocznie budowę hubu wodorowego we Włocławku.

Elektromobilność cieszy się coraz większym zainteresowaniem w Polsce. Przez pierwsze 4 miesiące tego roku zarejestrowano o ponad 1 000 więcej osobowych EV niż w całym 2019 r. Dodatkowo, liczba samochodów z napędem elektrycznym sprzedanych od stycznia do kwietnia okazała się być wyższa niż rejestracje odnotowane w ciągu pierwszych 8 miesięcy roku 2020, który jak do tej pory był  rekordowy pod tym względem.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: