Ruszył program “Mój elektryk”

Przez Adam
W Bez kategorii
29 lipca, 2021
0 komentarzy
532 Views

Mój elektryk” to nowy program dopłat do pojazdów zeroemisyjnych. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej wprowadza m.in. dopłaty do leasingu pojazdów elektrycznych, wsparcie dla firm oraz wyższe dofinansowanie dla posiadaczy Karty Dużej Rodziny. Co jeszcze czeka na potencjalnych beneficjentów programu? 

Program “Mój elektryk” jest skierowany zarówno do osób fizycznych, jak firm, instytucji oraz samorządów. Osoby fizyczne mogą składać wnioski od 12 lipca. Kolejne kategorie odbiorców programu wezmą w nim udział już wkrótce. Równolegle zostaną uruchomione dopłaty do leasingu. Warunki uzyskania wsparcia będą takie same dla zakupu, najmu i leasingu pojazdu. 

Dofinansowanie dla osób fizycznych wyniesie 18 750 zł, a dla osób posiadających Kartę Dużej Rodziny – 27 000 zł. Dla beneficjentów niebędących osobami fizycznymi dofinansowanie będzie uzależnione od kategorii pojazdu i średniorocznego przebiegu – od 4 000 do nawet 70 000 zł. 

Złożenie wniosku o dofinansowanie w programie “Mój elektryk” ma być proste, a dodatkowym ułatwieniem dla osób chcących wystąpić o dotację z leasingiem ma być składanie wniosku przez firmę leasingową. 

Program będzie realizowany do 2026 roku. Wnioski będzie można składać do 30 września 2025 roku lub do wyczerpania budżetu programu, który ma wynieść 500 mln zł. Więcej informacji o programie “Mój elektryk” znajduje się na rządowych stronach dotyczących elektromobilności. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: