Ruszają prace nad nowym laboratorium komercyjnych pomp ciepła BDR Thermea w Hiszpanii

Przez Monika
W Newsy
2 sierpnia, 2022
0 komentarzy
133 Views

Rozpoczęta niedawno budowa to pierwszy krok ku stworzeniu nowego laboratorium badawczo-rozwojowego BDR Thermea w Hiszpanii, które ma przyspieszyć innowacje w sektorze komercyjnych pomp ciepła.

Dyrektor generalny BDR Thermea Group Bertrand Schmitt i pozostali członkowie zarządu grupy wspólnie z Jose Antonio Pérezem, dyrektorem działu pomp ciepła i Jordim Mestresem, dyrektorem zarządzającym Grupy BDR Thermea w Hiszpanii i Portugalii położyli kamień węgielny pod laboratorium pomp ciepła w Vilafranca del Penedés, niedaleko Barcelony.

Nasze zaangażowanie w innowacje w segmencie pomp ciepła będzie teraz jeszcze bardziej większe. Jako firma stale zadajemy sobie pytanie, w jaki sposób możemy najlepiej wspierać naszych klientów, aby transformacja energetyczna stała się rzeczywistością. Wierzymy, że to właśnie pompy ciepła są odpowiedzią na to wyzwanie. Rozszerzanie naszych możliwości badawczo-rozwojowych i opracowywanie większej liczby rozwiązań związanych z ofertą komercyjnych pomp ciepła jest ekscytujące – powiedział Bertrand Schmitt, Prezes Zarządu Grupy BDR Thermea

Budowa centrum badawczo-rozwojowego Vilafranca jest świadectwem zaangażowania BDR Thermea w rozwój technologii pomp ciepła i pozwoli na ciągłe wprowadzanie innowacji w tej dziedzinie. Pompy ciepła są ważną częścią wizji zrównoważonej przyszłości, a nowe laboratorium zapewni nowe możliwości przybliżenia transformacji energetycznej. Hiszpańskie laboratorium komercyjnych pomp ciepła czerpie inspirację z laboratorium domowych pomp ciepła w Mertzwiller we Francji, które będzie ściśle współpracować z Vilafranca. Laboratorium pozwoli na różne warunki testowe, w tym szeroki zakres temperatur – od -20°C do +55°C – opcję suchego powietrza lub 100% wilgotności, w różnych opcjach klimatycznych. Testy będą prowadzone już od listopada 2022 r., a prace nad laboratorium mają zostać zakończone w przyszłym roku.

Budynki komercyjne i mieszkalne ze scentralizowanymi systemami ogrzewania i chłodzenia mają kluczowe znaczenie dla transformacji energetycznej i mogą ogromnie skorzystać na przejściu na pompy ciepła. Nasze nowe laboratorium badawczo-rozwojowe w Hiszpanii ułatwi naszym klientom, którzy działają w warunkach komercyjnych, dokonanie tej zmiany – powiedział Jose Antonio Perez, Dyrektor Działu Rozwoju Pomp Ciepła BDR Thermea Group.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: