Rozwój fotowoltaiki w Polsce

Przez Monika
W Klienci indywidualni
13 marca, 2018
0 komentarzy
2861 Views

W ciągu najbliższych 1-2 lat na polskim rynku fotowoltaiki ma powstać ok. 400 MW instalacji. Nowe inwestycje będą efektem wygranych aukcji OZE.

Panele - miniaturaRynek fotowoltaiki w naszym kraju stale się rozwija. Nie dziwi więc rosnące zainteresowanie nim użytkowników oraz chęć instalacji tego typu systemów nie tylko na domach jednorodzinnych czy budynkach należących, np. wspólnot mieszkaniowych, ale również obiektach przemysłowych.

W niedalekiej przyszłości, bo w ciągu najbliższych 24 miesięcy na polskim rynku fotowoltaiki może powstać ok. 400 MW instalacji, co podwoi aktualny stan mocy zainstalowanych na polskim rynku PV. Wspomniane instalacje powstaną w efekcie wygranych pierwszych aukcji OZE z końca grudnia 2016 roku i końca czerwca 2017 roku. Zwycięzcami zostało 298 firm z pojedynczymi projektami lub pakietami projektów. Firmy te zbudują lub przyczynią się do powstania instalacji fotowoltaicznych o mocach poniżej 1 MW, o łącznej wartości inwestycji sięgającej 2 mld zł. Wiele z tych przedsiębiorstw weźmie też udział w kolejnej – trzeciej aukcji, którą prezes URE ogłosi jeszcze pod koniec br.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: