Program “Czyste Powietrze” cieszy się coraz większym zainteresowaniem

Przez Monika
W Newsy
11 lutego, 2021
0 komentarzy
170 Views

Nasz premier Mateusz Morawiecki ogłosił, że z dotacji w ramach programu “Czyste powietrze” skorzystało już 200 tys. gospodarstw domowych. W samym styczniu wpłynęło ponad 11 tys. wniosków o dofinansowanie. Dodatkowo Premier zapowiedział, że samorządy otrzymają 100 mln zł na promocję programu wśród mieszkańców gmin. 

Na konferencji prasowej Premier zadeklarował, że rządowi zależy aby z pomocą samorządów do 2029 roku na program “Czyste powietrze” rozdysponować 100 mld zł. Rosnące zainteresowanie dofinansowaniem daje ogromne szanse na realizację tego zamierzenia.

– Troska o środowisko i czyste powietrze to jest dziś jeden z filarów nowego ładu, naszej nowej rzeczywistości – skomentował Mateusz Morawiecki oraz dodał:  – Chcemy, żeby nasze dzieci żyły w coraz bardziej czystym środowisku, w zielonym środowisku.

W celu zachęcania do skorzystania z dofinansowania, rząd zamierza ograniczyć formalności wymagane do wzięcia udziału w programie oraz wydłużyć czas na wykorzystanie pieniędzy. Dodatkowo samorządy otrzymają 100 mln zł na promocję programu wśród mieszkańców. Dzięki środkom finansowym gminy będą w stanie utworzyć punkty konsultacyjne i lepiej rozpowszechniać informacje na temat programu. Program “Czyste powietrze” zakłada wymianie źródeł ciepła i poprawie efektywności energetycznej budynków mieszkalnych jednorodzinnych. Celem przedsięwzięcia jest m.in. zmniejszenie emisji gazów cieplarnianych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: