Prezentacja produktu: kolektor płaski C250V PL

Przez Adam
W Instalatorzy
22 lipca, 2014
0 komentarzy
2512 Views

Popularność, łatwość w obsłudze i atrakcyjna cena, to zalety kolektorów płaskich. Dzięki tym atutom stają się one coraz częstszym rozwiązaniem grzewczym w domach. Ich zastosowanie pozwala na podgrzanie ciepłej wody użytkowej. Jeśli już zdecydujemy się na zainstalowanie w naszych domach kolektora, pozostaje nam podjąć decyzję, który model wybrać…

Kolektor płaski C250V PL

Kolektor płaski C250V PL

Jak dobrze wiemy, kolektory płaskie cechują się prostą budową, co jest istotną zaletą. Stosunkowo niska cena, trwała obudowa a także użycie specjalnego hartowanego szkła sprawiają, że są one odporne na uszkodzenia mechaniczne. De Dietrich Technika Grzewcza od 2013 roku ma w swojej ofercie kolektor płaski C250 V, który zaopatrzony został w absorber powierzchniowy AL z wysoko selektywną powłoką Mirotherm. Warto poznać najważniejsze parametry urządzenia, zanim podejmiemy decyzję o jego zakupie.

Co warto wiedzieć?

Kolektor płaski, znajdujący się w ofercie firmy DDTG, przeznaczony jest do montażu pionowego na dachach płaskich lub pochyłych o dowolnym pokryciu. Powinien być skierowany w stronę południową – osiągnie wtedy największą wydajność. Model C250V cechuje wysoka sprawność dzięki wyposażeniu w absorber powierzchniowy z powłoką wysokoselektywną. Wnętrze kolektora wyłożono wysokiej jakości wełną mineralną, co minimalizuje straty cieplne.

Funkcjonalność urządzenia

Dzięki odporności na korozję kolektor płaski C250V PL zapewnia długi okres użytkowania. Do budowy absorbera użyto – jako materiału bazowego – taśmy aluminiowej i pokryto powłoką wysoko selektywną. Jego powierzchnia naświetlania (apertura) to 2,354m2. Szczelne i elastyczne złącza typu CLICK ułatwiają zestawianie pojedynczych kolektorów w baterie. Ponadto, urządzenie wyposażone zostało w zestaw montażowy, który może być z powodzeniem użyty na dowolnym pokryciu ceramicznym lub blaszanym. Szybę kolektora wykonano z bezpiecznego szkła solarnego o dobrej przepuszczalności (91%). Kolektor płaski C250V PL posiada certyfikat Key Mark – spełnia europejskie normy jakościowe. Warto rozważyć wybór tego modelu dla wsparcia wytwarzania c.w.u. W naszych domach. DDTG zapewnia nam 7-letnią gwarancję na produkt.

Więcej informacji na temat urządzenia znajduje się TUTAJ.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: