Poznaj Recovens V400 – system mechanicznej wentylacji od De Dietrich

Przez Adam
W Instalatorzy
11 sierpnia, 2020
0 komentarzy
787 Views

Recovens V400 to jedna z nowości w ofercie De Dietrich. Urządzenie z systemem mechanicznej wentylacji nawiewno- wywiewnej wymieni zużyte powietrze na czyste, a jednocześnie odzyska część zgromadzonego już ciepła. Przy tym jest proste w obsłudze i pozwala na oszczędność energii. Jakie są jego pozostałe zalety?

W rekuperatorze  zastosowano technologię odzysku ciepła o wysokiej sprawności, co pozwala na znaczne obniżenie kosztów ogrzewania budynków – nawet do 50% w stosunku do standardowej wentylacji grawitacyjnej.Wyposażono go  również w wymiennik ciepła, którego powierzchnia wymiany wynosi 30m2. Przekłada się to na odzysk ciepła z powietrza wywiewanego o sprawności aż do 95%, które wykorzystywane jest na potrzeby c.o. Z kolei energooszczędne silniki EC umożliwiają płynną regulację wydajności urządzenia. 

Rekuperator oprócz aspektów ekonomicznych, ma także zbawienne działanie dla ludzkiego organizmu. Dzięki nieustannej filtracji powietrza możliwe jest zapobieganie niebezpiecznym reakcjom alergicznym, a z kolei redukcja poziomu dwutlenku węgla zapewnia odpowiedni poziom wilgotności. To przekłada się na to, że w otoczeniu nie rozwijają się bakterie, pleśń oraz grzyby. 

Urządzenie jest także bardzo przyjazne użytkownikom. Przede wszystkim Recovens V400 wyróżnia się bardzo cichym trybem pracy. Jest to możliwe dzięki wentylatorom z innowacyjnymi wirnikami wykonanym z tworzywa sztucznego, a także izolacji z wełny mineralnej o grubości 30 mm. Ta ostatnia minimalizuje także straty ciepła. Wysoki komfort użytkowania zapewnia także duży, dotykowy wyświetlacz, a także przyjazne oprogramowanie. Sterownik Recovens V400 umożliwia również ustawienie między innymi harmonogramu czasowego, regulację przepustnicy gruntowego wymiennika ciepła, a także kontrolę bypassu (freecooling). To umożliwia energooszczędną rekuperację. 

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: