Podsumowanie Targów RENEXPO i Kongresu PORT PC

Przez Adam
W Instalatorzy
2 listopada, 2017
0 komentarzy
1067 Views

Podsumowanie Targów RENEXPO i Kongresu PORT PC

Za nami VII edycja Targów RENEXPO Poland. Po raz szósty imprezie towarzyszył też Kongres Polskiej Organizacji Rozwoju Technologii Pomp Ciepła. Oba wydarzenia od kilkunastu lat zaliczają się do najważniejszych branżowych inicjatyw, dotyczących odnawialnych źródeł energii w naszym kraju.

DD Targi 2017Międzynarodowe Targi Energii Odnawialnej i Efektywności Energetycznej RENEXPO Poland od wielu lat są miejscem miejsce spotkań uznanych osobowości i ekspertów w celu wymiany doświadczeń oraz wiedzy w obrębie sektora energetycznego. Tematyka targów obejmuje m.in. fotowoltaikę i pompy ciepła, ale również biogaz, biomasę oraz energetykę wodną. W czasie trwania tegorocznej edycji wydarzenia odwiedzający stoisko De Dietrich i marki Sofath mieli okazję zapoznać się z produktami obu firm oraz spotkać się z reprezentantami, służącym pomocą w wyborze najkorzystniejszych rozwiązań i urządzeń do konkretnych zastosowań.

Targi obfitowały też w liczne konferencje i fora podczas których omawiano istotne tematy nie tylko z punktu widzenia producentów i instalatorów, ale także ważne dla przyszłych użytkowników. Wśród nich były m.in. na jakie nowe modele finansowania fotowoltaiki możemy liczyć w naszym kraju, wyjaśniano też problemy związane z przepisami prawno-administracyjnymi, projektowaniem, instalowaniem, przyłączaniem do sieci oraz monitorowaniem i serwisem systemów fotowoltaicznych. Wiele mówiło się także o efektywny wykorzystaniu energii odnawialnej, efektywności energetycznej, budynkach energooszczędnych i procesach produkcyjnych. Podczas targów Renexpo w Warszawie rozstrzygnięto też konkurs na „Instalatora Roku 2017” w branży fotowoltaicznej.

VI Kongres PORT PC

Organizatorzy kongresu i tym razem zadbali, by uczestnicy konferencji mieli okazję posłuchać inspirujących wykładów przedstawicieli europejskiego przemysłu pomp ciepła. Wśród występujących był m.in. Martin Forsēn, prezes Europejskiego Stowarzyszenia Pomp Ciepła (EHPA), który mówił o znaczeniu pomp ciepła w rozwoju energetyki, a także Paweł Lachman, prezes PORT PC omawiający temat nowych taryf a opłacalność stosowania pomp ciepła. Sesja plenarna Kongresu PORT PC poświęcona była roli pomp ciepła w inteligentnych sieciach Smart Grid.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: