Podgrzanie wody w basenie

Przez Adam
W Instalatorzy
17 lipca, 2018
0 komentarzy
2276 Views

Choć baseny najczęściej możemy spotkać w różnego rodzaju hotelach i ośrodkach SPA, coraz więcej osób decyduje się na budowę własnego kąpieliska w domu lub jego pobliżu. Co ciekawe do jego ogrzewania możemy wykorzystać, m.in. pompę ciepła.

basenBasen to bardzo atrakcyjny dodatek. Podnosi wartość domu i zwiększa jego funkcjonalność. W przypadku hoteli i ośrodków SPA stanowi także ważny element przyciągający zarówno stałych, jak i nowych klientów. Dzięki podgrzewanej wodzie okres jego użytkowania może zostać znacznie wydłużony w porównaniu do basenu z wodą nieogrzewaną, co korzystnie wpłynie na zwiększenie zainteresowania ofertą.

Rodzaj pompy ciepła a okres użytkowania basenu

Jeśli czas korzystania z basenu ma przypadać na miesiące ciepłe – od wiosny do jesieni, bardzo dobrym rozwiązaniem będzie zastosowanie pompy ciepła typu powietrze/woda. W okresie tym rzadko kiedy temperatura powietrza spada poniżej 5°C, a często przekracza 20°C, dzięki czemu pompa ciepła pracuje bardzo efektywnie. Zaletą powietrznej pompy ciepła jest brak konieczności instalacji dolnego źródła w postaci kolektorów gruntowych, co przekłada się na niższe koszty inwestycyjne. Kiedy basen ma być wykorzystywany przez okres pełnych dwunastu miesięcy, polecanym rozwiązaniem są pompy ciepła typu glikol/woda lub woda/woda. Latem ich parametry pracy będą porównywalne do pomp powietrznych, jednak pompa gruntowa będzie znacznie bardziej wydajna zimą, kiedy zapotrzebowanie na ciepło jest największe.

W marce De Dietrich, zarówno pompy ciepła typoszeregu Alezio evolution jak i model GSHP, oprócz podgrzewania wody w przydomowym basenie do komfortowej temperatury, mają także funkcję ochrony przed bakteriami Legionella.

Ważne…

Automatyczna regulacja umożliwia ogrzewanie obiektu i basenu, przy czym w sezonach przejściowych priorytet ma ogrzewanie pomieszczeń mieszkalnych.

Komentarze są zamknięte.

komentarze z facebooka: